Dárky Návody Šití

Vánoční rychlotip: Levandulové pytlíčky

Potřebujete vyrobit větší množství malých dárků rychle? Nevíte, co vyrobit k Vánocům učitelkám? Levandulové pytlíčky jsou ideální řešení.

O Vánocích rádi obdarováváme paní učitelky a pány učitele, většinou jim dáváme něco vlastnoručně vyrobeného. Doteď jsem učitelům balila mýdla nebo třeba šumivky, letos to chtělo změnu.

levandulové pytlíčkyLevandulové pytlíčky jsou voňavý malý dárek, který může sloužit jako ozdoba, k provonění nebo ho můžete použít k odpuzování molů ve spíži. A nebo se také dá zahřát v mikrovlnce a použít jako nahřívací polštářek. Mimochodem, tady najdete můj návod na Třešňový nahřívací polštářek.

Na výrobu těchhle pytlíčků nepotřebujete mít žádné zkušenosti s šitím, a pokud vůbec nevlastníte šicí stroj, můžete je klidně šít v ruce, jen to už nebude tak ryhclá záležitost.

Samozřejmě můžete použít jakékoliv jiné bylinky, pokud nemáte levanduli nebo ji nechcete použít. Důležité je, aby to byly bylinky sušené a pěkně voňavé.

A pokud hledáte inspiraci na další vánoční i jiné dárky, mrkněte na mé tipy na Praktické dárky a Levné dárky. Anebo můžete zabrouzdat rovnou v kategorii Dárky.

 

levandulové pytlíčky

 

Co budete potřebovat

  • kousky bavlněného plátna
  • sušená levandule
  • kousky stužek
  • šicí stroj nebo jehla a nit

Levadnulové pytlíčky – návod

Plátno nastříhejte na čtverce nebo obdélníky, budete je překládat, takže by jeden rozměr měl být dvojnásobný, navíc počítejte na každé straně s 1,5 cm navíc.

Přeložte látku napůl. Jednu stranu máte už uzavřenou a potřebujete sešít další dvě. Jedna strana tedy zůstane nesešitá. Šijte rovným stehem, na stroji nastavte krátký steh a přítlak patky by neměl být příliš malý.

Otevřenou stranou pytlíček otočte lícem ven a jídelní hůlkou nebo třeba držadlem lžíce zatlačte do rohů, aby se obrátily.

levandulové pytlíčky

Pytlík naplňte levandulí maximálně 2 cm pod okraj.

levandulové pytlíčky

1 cm okrajů ohněte dovnitř, stužku přehněte napůl a vsuňte mezi okraje, které budete sešívat. Uvnitř pytlíčku by měl být minimálně 1 cm stužky. Sešpendlete.

levandulové pytlíčky

Sešijte pěkně napevno. Pokud chcete mít pytlíček opravdu luxusně provedený, sešijte tuto stranu skrytým stehem ručně – tady je návod.

levandulové pytlíčky

No a máte hotovo!

levandulové pytlíčky

Mohlo by se vám také líbit...