Dárky Papírové tvoření Výtvarka

DIY Rozkládací přání

Minule jsem vám ukázala jak na dvě jednoduché skládací dekorace, které jsem použila na jeden větší projekt, se kterým se pochlubím velmi brzy. Tentokrát tu mám návod na rozkládací přání, což takové obyčejně vypadající přáníčko, které po otevření překvapí.

rozkládací přání

Ve skutečnosti totiž nemá jen dvě vnitřní stránky, jak by člověk čekal, ale můžete ho udělat vlastně jakkoliv dlouhé chcete a tím mít nekonečný prostor pro vaše vzkazy, přání a fotky.

Já vám ukážu, jak udělat základní přání ze tří čtverců, můžete však použít čtverců daleko více a tím přání rozšířit. Tohle přání jsem použila do Explodující krabičky, můžete ho však taky nalepit mezi dva kousky tvrdého papíru a tím přáníčku vytvořit desky.

A pokud vás zajímají ještě další tipy na dárky, zabrouzdejte si kategorií Dárky.

Co budete potřebovat:

  • 3 listy A4 měkkého papíru
  • nůžky
  • pravítko
  • tužku
  • cokoliv na dozdobení

Z papíru vystřihněte tři čtverce 20 x 20 cm. Všechny přeložte napůl po obou stranách a také jednou diagonálně (viz fotka).  Teď máte každý čtverec rozdělený na 4 menší čtverce.

Čtverce položte tak, aby byl diagonální přehyb svisle (ano, já mám první čtverec špatně) a dva čtverce položte na sebe tak, aby se jedním menším čtvercem překrývaly. Tyto čtverce k sobě slepte.

rozkládací přání

Úplně stejně přilepte i třetí čtverec.

 

Teď budete čtverce skládat. Začněte od jednoho z krajních čtverců a ke skládání budete používat ony diagonální přehyby. První čtverec složte diagonálními přehyby dovnitř.
 

Pokračujte s diagonálními přehyby na následujícím čtverci (označené růžovou tečkou), které složíte směrem ven.

 

Zbyde vám poslední čtverec, jehož přehyby složíte opět směrem dovnitř.

Takto tedy bude vypadat výsledek.

rozkládací přání rozkládací přání

Vnitřní stranu můžete libovolně vyzdobit.

rozkládací přání

A vnější strany samozřejmě také.

No a rozkládací přání máte hotovo!

 

Mohlo by se vám také líbit...