Dárky Kosmetika a zdraví

Šlehané pleťové máslo

Ke třetímu dítěti jsem si nadělila tři věci: sušičku, abych se z toho prádla nezbláznila (k tomu mi někdy úplně stačí děti), člověka na občasnou pomoc s úklidem a pravidelné návštěvy kosmetického salónu (ehm, půlroční), kde statečná dáma vykonává sisyfovskou práci v podobě boje proti vráskám. No a aby její práce nepřišla úplně vniveč, i já doma pečuju o svou pleť o něco víc než obvykle. Na zimu jsem si připravila šlehané pleťové máslo, které pleť krásně vyživí a zároveň ochrání před chladem a mrazem.

Šlehané pleťové máslo používám nejraději po koupeli spolu s čokoládovým šlehaným tělovým máslem na zbytek těla, ale máznu se s ním také před delším pobytem venku, když je opravdu zima.

pleťové máslo

Co budete potřebovat

  • 20 g kokosového oleje
  • 20 g bambuckého másla
  • 20 g kakaového másla
  • 10 g makového oleje
  • 10 g jojobového oleje
  • elektrický šlehač (např. na bílky)
  • nádobu na uskladnění másla

Jak si připravit šlehané pleťové máslo

Všechny přísady dejte do nádoby a rozpusťte ve vodní lázni.

Směs nechte vychladnout a pak dejte do ledničky. Jakmile začne tekutá směs trošku tuhnout, pořádně ji vyšlehejte elektrickým šlehačem, až změní barvu z průsvitné na krémovou. Pak ji opět nechte pár minut v ledničce a pak opět vyšlehejte. Jakmile budete šlehat středně tuhou směs, šlehejte na nejvyšší rychlost a alespoň tři minuty, máslo tak nabyde na objemu. Celkem máslo vyšlehejte alespoň třikrát.

pleťové máslo

Přendejte do nádobky a je hotovo.

Skladování a doba spotřeby

Skladujte v chladné místnosti, popřípadě v ledničce. Pokud máte chladnou koupelnu, můžete mít krém tam, občasné zahřátí mu neuškodí, v chladu by mělo být spíš kvůli konzistenci.

Šlehané pleťové máslo vydrží tak dlouho jako přísada s nejkratší dobou spotřeby. Vydrží i několik měsíců, pokud jste si ho udělali opravdu hodně.

pleťové máslo

Mohlo by se vám také líbit...