Dárky Jiné

Sněhová koule v zavařovačce

Letos jsem se na zimu těšila. Tušila jsem, že přinese více sněhu než ta loňská a my tedy konečně pořádně „zajedeme“ nové sáňky a s trochou štěstí se starší dcera poprvé postaví na brusle. Ještě před příchodem té opravdové zimy jsme se rozhodly si s Lily udělat naše vlastní originální sněhové koule, neboť byla nadšená z té, kterou jí babička přivezla ze Španělska. Tu však musíme neustále ukrývat vzhledem k přítomnosti mimča, které úž téměř všude dosáhne a s ničím se nemazlí. Tyhle domácí koule stojí doslova pár korun, jejich výroba nezabere mnoho času, a tak alespoň nemusíme být tak smutné, když se jich zmocní malý pařátek a udělá s nimi krátký proces.

Výroba takové sněhové koule v zavařovačce je jednoduchá, nadělá spoustu parády a dětem udělá radost jako dárek. Budete potřebovat:

 • čistou zavařovací sklenici
 • ozdobu – zde jsem zvolila květinu z polymerové hmoty, najdete je např. tady.
 • dvousložkové lepidlo
 • třpytky – já jsem nastříhala třásně z vánočního stromečku, což je nejlevnější řešení. Pokud chcete, aby váš výtvor vypadal více jako koule z obchodu, doporučuji vám použít tyhle úžasné jemňoučké třpytky.

Dále případně:

    • něco na podložení ozdoby – pokud není ozdoba dostatečně vysoká a při přilepení na víčko by ve sklenici nebyla dost vidět. Já jsem použila kovové podložky.
    • barvu na namalování víčka – můžete použít tyto glitry ve spreji
    • glycerin – pokud chcete, aby třpytky padaly o něco pomaleji

Jdeme na to:

1. Do víčka nalepte podložky. Lepte jich raději méně naráz a přikládejte sklenici, abyste zjistili, zda už jich máte dost. Lepidlo nechte důkladně zaschnout dle instrukcí na obalu (minimálně půl hodiny).

2. Tohle je takový mezikrok – podložky jsem nabarvila třpytkami ve voděodolném lepidle.

3. Na podložky přilepte ozdobu a opět nechte důkladně zaschnout.

4. Sklenici naplňte vodou, popř. vodou a glycerinem v poměru 3:1. Vmíchejte třpytky.

5. Když je lepidlo na ozdobě a podložkách dostatečně suché, naneste na závity zavařovačky trochu lepidla a zašroubujte víčko. Pokud vám nevyhovuje barva víčka, přemalujte jej jinou barvou. Po zaschnutí sklenici otočte a můžete ji dát svému mláděti a doufat, že ho čekají hodiny samostatné zábavy třepáním, nebo alespoň 5 minut, abyste si mohli v klidu vypít kafe.

Fotku hotové sněhové koule s kytičkou sem bohužel nedám, protože mladší rebelka se jí – ne úplně nečekaně – zmocnila a poslala ji na věčnost. Tak vám sem alespoň dám pár fotek dvou dalších sněhových koulí v zavařovačkách, které (zatím) přežily. V jedné jsou hvězdičky, které ve tmě svítí a ve druhé je lyžující žabák.

 

Mohlo by se vám také líbit...