Dárky Kosmetika a zdraví

Makový zimní balzám na rty

Zima je tu a naše zásobárna ochranných balzámů na rty zeje prázdnotou. Tedy alespoň zela do včerejška, kdy byl konečně čas na sestavení nových receptur a smíchání čerstvých balzámů, které nás budou v letošní zimě doprovázet. Tím prvním je makový zimní balzám, který je skutečným pohlazením po kůži.

makovy balzam

Vůně makového oleje patří k těm příjemným teplým tónům, které se hodí do chladného počasí. Celá receptura je sestavená tak, aby byl balzám opravdu silně účinný co do hydratace a ochrany, takže je perfektní taky pro všechny, kdo si i v třeskuté zimě rádi hrají venku;-)

Přírodní balzám na rty by měl být součástí vaší kosmetické výbavy, pokud chcete mít zdravé a jemné rty. Chrání rty při nízkých teplotách a vyživuje je, když jsou suché horkem či zimou. Přírodní balzám na rty si vyrobíte snadno podle některého z mých receptů.

Nakoukněte do kategorie Kosmetika a zdraví, kde najdete nejen další balzámy na rty, třeba tenhle ochranný balzám na rty pro malé parádnice, ale také další kosmetiku jako čokoládové šlehané tělové máslo, které je na zimu jako stvořené.

Co budete potřebovat

  • 8 g mandlového oleje
  • 16 g makového oleje
  • 8 g cupuacu másla
  • 8 g včelího vosku
  • 6-7 tyčinek na balzám na rty

Makový olej nejenže krásně voní, ale má také podpůrnou funkci kožní bariéry. Dále jsem použila mandlový olej, který dodá pokožce spoustu vitamínů a je skvělý na suchou a popraskanou kůži. Cupuacu máslo díky svému složení proniká rychle hluboko do pokožky, kterou vyživuje a zabraňuje vysoušení. Můžete ho nahradit také bambuckým máslem, ale cupuacu máslo je ve zmíněném ohledu účinnější. Včelí vosk jsem použila bílý, protože jsem pár balzámů chtěla obarvit mica práškem, ale můžete použít i žlutý.

Jak na makový zimní balzám na rty

Jako vždy před začátkem práce vydezinfikujte pracovní povrch a všechny nástroje a nádoby.

Do misky dejte všechny ingredience a rozpusťte je ve vodní lázni. Připomínám, že to znamená dát misku s ingrediencemi do kastrůlku s trochou vody nebo nad něj tak, aby se do misky nedostala voda, pouze misku zahřívala (voda nebo pára z ní) a tím, jak se voda vaří a hřeje, ohřívá ingredience v misce.

Směs promíchejte, raději pomalu, ať se v ní netvoří bubliny, a okamžitě naplňte tyčinky. Mně se k plnění nejvíc osvědčila injekční stříkačka.

Jakmile balzám ztuhne, uprostřed klesne a zřejmě se v něm udělá malá prohlubeň, možná dokonce dírka. Při tomto množství ingrediencí by vám mělo něco zbýt, můžete tedy směs v misce opět roztavit a tyčinku ještě trochu naplnit.

Tyčinky dejte na chvíli do ledničky a makový zimní balzám na rty je hotový, můžete se vesele mazat:-)

makovy balzam

Mohlo by se vám také líbit...