Dárky Šití

Nešitá tylová sukně

Jestli máte doma malou baletku, kterou byste rádi obdarovali novou sukýnkou, zároveň ale šití není váš šálek kávy, mám pro vás naprosto parádní řešení! Tuhle tylovou sukni jsem „uzlovala“ pro svou černou labuť a postup jsem patřičně zdokumentovala, tak se teď o sukýnku pro svou primabalerínu můžete pokusit taky.

Pokud chcete přesně takovou sukni, jakou vidíte na fotce, počítejte s tím, že je to materiálově i časově docela náročná zábava (na sukni jsem použila téměř 120 m tylu!), ale zábava to je! Popusťte uzdu fantazii a nakombinujte si barvy, po kterých vaše srdce zrovna touží.

Co budete potřebovat (na sukýnku pro obvod – pasu či jiného místa – okolo 56 cm a délce 52 cm):

  • tyl o šířce 15 cm – zhruba 120 m
  • saténová stuha o délce 110 cm
  • nůžky
  • zapalovač

Nejprve opalte zapalovačem opatrně konce stuhy, aby se netřepily. Udělejte to hned na začátku, tyl nesnáší horko a pokud budete opalovat stuhu na hotové sukni, dost možná si sukni propálíte. Pak si tyl nastříhejte na pruhy o délce asi 107 cm (nebo jakoukoliv jinou požadovanou délku).

 

Pruh tylu přeložte napůl.

Na přehyb (očko) položte stuhu. Začít můžete kdekoliv, doporučuji však začít v prostředku stuhy.

Konce přeloženého tylupřeložte přes stuhu a protáhněte očkem.

Utáhněte. Teď máte na stuze na uzlík uvázaný pruh tylu.

Takhle skládejte uzlíky vedle sebe. Skládejte je nahusto a s uzlíkováním skončete ve chvíli, kdy bude sukně tak široká, jak potřebujete. To je vlastně všechno.

Můžete zkusit uzlíkovat dva pruhy tylu zaráz, budete mít o něco větší a širší uzlík.

Na této sukni je skvělé to, že pruhy tylu můžete kdykoliv přidat či ubrat – například když se vám podaří některý pruh propálit, protože jste neposlechli mé doporučení a konce stuhy opalujete až po dokončení sukně 😉

No a pokud byste si sukýnku raději koupili, obě dvě na fotkách níže najdete tady. Na stejném odkazu najdete taky růžičkovou čelenku z fotky.

Mohlo by se vám také líbit...