Kosmetika a zdraví Nezařazené

Levandulový krém

Taky u vás už kvete levandule? Já nemůžu projít zahradou, aniž bych se zastavila u záhonu. Levandule je bezpochyby v módě a i já se ráda pustím do výroby levandulové kosmetiky, která nejenže krásně voní, ale má i antiseptické účinky téhle úžasné rostliny. Tentokrát vám ukážu svůj recept na levandulový krém, který používám na ruce. K jeho výrobě nemusíte sklidit žádnou levanduli, takže pokud vám nějaká doma roste, můžete ji použít jinak, nebo si ji můžete nasušit pro pozdější použití. Ještě mám pár receptů v záloze a postupně se o ně podělím.

K výrobě budete potřebovat:

  • 2 lžíce kokosového oleje
  • 4 lžíce bambuckého másla
  • 15 kapek esenciálního oleje levandule
  • dóza na krém

Krému si samozřejmě můžete vyrobit méně nebo více, prostě jen přidáte či uberete množství ingrediencí, poměr zůstává. Já mám ráda trošku tužší krém, který není příliš olejovitý. Navíc stačí, aby byl krém chvilku v teplejším prostředí a jeho konzistence se rychle změní a i tuhý krém tak nějak zkrémovatí.

Tak jdeme na to:

 

Kokosový olej a bambucké máslo dejte do kastrólku a rozpusťte pomalu ve vodní lázni. Pravidelně míchejte a nenechte směs přijít k varu.

Odstavte ve chvíli, kdy zbývají malé kousky, ty se rozpustí po odstavení. Pořád pravidelně míchejte. Poté nechte směs vychladnout do vlažna a vmíchejte esenciální olej.

Nyní je potřeba krém vyšlehat. To můžete udělat třeba ruční metlou nebo ručním strojkem na frapé, já používám starý dobrý ruční šlehač.

 

Vyšlehaný krém bude nadýchaný a bez hrudek.

Po pár hodinách krém ještě trochu ztuhne. Zvláště v létě můžete jeho trvanlivost prodloužit uchováváním v lednici, počítejte ale s tím, že vám pořádně ztuhne a před použitím ho budete muset nechat stát chvíli mimo lednici, aby povolil.

 

 

 

Mohlo by se vám také líbit...