Někdy si říkám, že bych s tím vymýšlením nových a nových projektů mohla na chvíli přestat. Ale nějak to nejde, nápady přicházejí jeden za druhým a nedají mi spát alespoň do té chvíle, kdy jim v hlavě odkývu, že budou zrealizovány. A tak jsem si jednoho dne vymyslela, že vymaluju dětský pokoj. Ne jednobarevně, musí to být pecka, něco originálního…

Nejprve mě napadaly dětské motivy jako Krtek a jeho kamarádi, ale pak jsem usoudila, že děti ve školním věku už asi nebudou chtít mít na zdi kreslené postavičky pro batolata a přemýšlela jsem dál. Napadla mě louka s květinami, poté jednotlivé větší květiny, které vykrystalizovaly v jediný druh – vlčí mák. No a kdo si v dětství nedopřál rád odpočinek pod stromem? Takže strom nad postelí byl jasná věc.

Dnes po letech jsem ráda, že jsem si užívala ten samotný proces malování, protože kdyby mi šlo jen o výsledek, musela bych tady a teď napsat, že jsem měla pokoj vymalovat jednobarevně. Několik dní po domalování totiž ani ne dvouleťačka vzala razítka a dodala jedné stěně modrý nádech, který jí evidentně chyběl. Tehdy jsem její snahu o seberealizaci na zdi ještě opravila, postupně se však přidávalo další tvoření, na kterém dnes už pracuje její mladší sestra. Motiv máků sice pořád zdi dominuje, ale teď už na louce běhají malé postavičky, létají mušky a ptáčci a celý tento výjev vkusně doplňuje několik klubek abstraktních čmáranců. No a takhle to bude muset dámám stačit ještě minimálně pár let, až se ujistím, že mají dost rozumu na to, aby se mnou své přání ohledně vymalování pokoje konzultovaly předem.

Tak a teď už pár fotek pro inspiraci:

 

Libi se vám to? Slídejte ji!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *