Návody Výtvarka

Obrázek z tavených voskovek

Tavení voskovek je hit posledí doby, takže tady je můj návod na obrázek z tavených voskovek.

Obrázek z tavených voskovek

Před pár lety mě ani nenapadlo, že by se s voskovkami dalo dělat něco jiného, než kreslit. Tavení voskovek je teď ale velký hit, takže samozřejmě nemůžu zůstat pozadu a je to moje nejoblíbenější řešení problému „Co s malými úlomky voskovek“.

Tento návod může obsahovat affiliate odkazy na produkty, z jejichž nákupu dostanu drobnou provizi. Taková provize pomáhá udržet tento blog v chodu.

Obrázek z tavených voskovek

Narozdíl od většiny návodů totiž nepoužívám nové a relativně nepoužité voskovky, tavením spotřebovávám úlomky. Nemám jich zrovna málo, protože nejenže děti raz dva polámou domácí voskovky, ale ze školy mi na konci roku taky nosí chrastící krabičku úlomků.

Ještě než se do toho pustíme, ráda bych vám připomenula alespoň některé z mých dalších návodů na obrázky a přáníčka – například Stírací přání, Květinové přání nebo Inspirace na jarní přáníčka.

Obrázek z tavených voskovek Obrázek z tavených voskovek Obrázek z tavených voskovek

Nezlomí se obrázek z tavených voskovek?

Pokud jste už někdy viděli nějaký obrázek z tavených voskovek, tak asi víte, že voskovky vytvoří na podkladu tvrdou tenkou vrstvu. A stejně jako voskovky se i tato vrstva může zlomit. Vlastně snadněji než voskovky, protože je tak tenká. Nicméně šanci zlomení můžete výrazně snížit tím, že: 1. Použijete dostatečně pevný podklad – kancelářský papír vhodný není, chce to hodně tvrdý papír (já používám umělecký papír) nebo plátno. 2. Budete s výtvorem zacházet s ohledem na jeho křehkost. To znamená, že ho nebudete ohýbat a skládat. Jinak ale samozřejmě mlžete takový obrázek normálně držet v rukách nebo si ho pověsit na stěnu.

Co budete potřebovat

Jak na obrázek z tavených voskovek

Připravte si šablony

 

Každý obrázek bude mít rořek, do kterého budete moct napsat krátký vzkaz. Vezměte čtvrtku tvrdého papíru a do rohů nakreslete tvary, jaké chcete. Jednoduché tvary jsou lepší než složité.

Vystřihněte je.

Do jednoho rohu vašeho budoucího obrázku přiložte šablonu (nelepte).

Umístěte a roztavte voskovky

Voskovky rozmístěte okolo šablony. Na jejich spodní stranu naneste trošičku lepidla, aby se nerozkutálely, jakmile na ně namíříte fén. Šablonu odstraňte z rožku a odložte ji na později.

Fén namiřte na voskovky tak, aby vzduch z fénu hnal roztavenou barvu na papír. Zapněte fén na nejvyšší teplotu a za pár vteřin se voskovky začnou tavit.

Fénem pohybujte nad obrázkem podle toho, kam chcete „vyhnat“ barvu.

Nechte úplně zaschnout.

Ozdobte

Na obrázek můžete ještě například dokreslit drobné ornamenty, poprášit ho třpytkami nebo ho dozdobit jakkoliv jinak. Anebo ho nechte jen tak.

melted crayon

Na šablonu napište krátký vzkaz a nalepte ji do rohu obrázku.

Obrázek z tavených voskovek Obrázek z tavených voskovek Obrázek z tavených voskovek

A originální přání pro vaše blízké je na světě.

Mohlo by se vám také líbit...