Čokoláda Dárky Návody Svátky a tradice

Čokoládová vajíčka s překvapením

Čokoládová vajíčka si doma vyrobíte snadno, schováte do nich, co budete chtít a dětem tak můžete dát originální vajíčka s překvapením, které nikdo jiný nemá!

čokoládová vajíčka
(Tento článek může obsahovat sponzorované odkazy, které pomáhají udržet tento blog v chodu.)

čokoládová vajíčkaMáme u nás takovou hezkou tradici – babička našim dětem každý rok o Velikonocích schová po zahradě čokoládová vajíčka a zajíčky. Babička dvě hodiny schovává, děti patnáct minut hledají a pak mají zásobu čokolády na půl roku (je pro nás rok od roku těžší jim všechu tu čokoládu schovat a dávkovat, aby si nezvykaly, že je normální jíst čokoládu každý den). No a protože v tomhle jsem teda hračička, řekla jsem si, že jim zkusím udělat vlastní čokoládová vajíčka s překvapením.

Jde o stejný princip, jaký jsem použila při výrobě Čokoládové planety Země.

Nebudu vás napínat, je to jednodušší, než by člověk čekat. Chce to jen počáteční investici do formy, nejde však o žádnou velkou částku. Níž vám dám tipy na pár dobrých forem, já jsem použila tuhle, kterou jsem použila už v několika návodech, např. v návodu na Čajové bomby nebo Želatinové oko. Moje forma není ideální, protože nemá tvar vejce, je kulatá. Ale zatím se mi nechce pořizovat novou. Pokud zatím žádnou vhodnou formu nemáte, můžete si pořídit jednu z těch, které doporučuji níž.

Do vajíčka můžete schovat cokoliv, co se tam vejde – drobné hračky, gumičky do vlasů (doporučuji dát nejdřív do sáčku), ovoce nebo třeba další sladkosti. Já jsem pro focení návodu zvolila želatinové bonbóny.

Co budete potřebovat

  • silikonovou formu na vajíčka (viz doporučení níže)
  • 100g mléčné čokolády (cca na 3-4 vajíčka)
  • 100g bílé čokolády
  • náplň: bonbony, ovoce, drobná hračka…
  • štětec

Formy: Pokud chcete vyrábět obyčejná hladká vajíčka, opravdu doporučuji tuhle formu. Je praktická a vajíčka z ní snadno vyloupnete. S touhle formou vyrobíte parádní dinosauří vajíčko a tady jsou nádherné formy na ozdobná vajíčka.

čokoládová vajíčka

Jak na čokoládová vajíčka s překvapením – návod

Mléčnou čokoládu temperujte – polovinu roztavte ve vodní lázni, druhou polovinu nasekejte nadrobno, roztavenou čokoládu odstavte z lážně a vmíchejte do ní nasekanou čokoládu. Štětcem rozetřete čokoládu do forem, ať už jde o polokoule nebo půlky vajíček. Čokoláda bude mít tendenci stíkat do středu, dávejte tedy pozor na to, aby byla vrstva rovnoměrná.

Čokoládu nechte zatvrdnout.

Ve vodní lázni roztavte i bílou čokoládu, tentokrát ji nemusíte temperovat. Na mléčnou čokoládu ve formě naneste vrstvu bílé čokolády a opět nechte zatvrdnout.

Vajíčka opatrně vyjměte.

čokoládová vajíčka

Polovinu skořápek naplňte.

V mikrovlnné troubě nahřejte talíř. Dokud je horký, přiložte na něj druhou půlku každého vajíčka, okraje se začnou okamžitě tavit.

čokoládová vajíčka čokoládová vajíčka

Dokud jsou okraje roztavené, přiklopte tuto polovinu na polovinu s náplní. Tím se vajíčko uzavře.

čokoládová vajíčka

Ale jen nakrátko, děti bude určitě zajímat, co je uvnitř!

 

Mohlo by se vám také líbit...