Dorty a zákusky Halloween Inspirujte se Svátky a tradice

3 Halloweenské dorty

Jak se letos připravujete na Halloween, tedy pokud ho vůbec slavíte? Co takhle vyzkoušet některý z mých realistických dortů? Tyhle halloweenské dorty jsou totiž nechutné na pohled, ale vynikající uvnitř!

Pokud patříte k vyznavačům pravidla, že každá záminka k oslavě je dobrá a je třeba ji využít, zkuste si letos o Halloweenu některý z těchhle realistických dortů a schválně, jestli se do nich dokážete zakousnout.

Mozkový dort

halloweenské dortyMozkový dort byl mým prvním realistickým počinem a měl rozhodně úspěch. Pokud jste nikdy realistický dort s podobou lidského orgánu nedělali, začněte mozkem. Je totiž poměrně jednoduchý. Já jsem jako základ použila nás tradiční nepečený dort, ale můžete použít i pečený.

Závity můžete udělat z modelovací čokolády, která skvěle chutná a můžete si ji vyrobit doma s tímhle návodem, nebo si můžete práci trochu usnadnit a použít fondán, který ale nechutná tak dobře.

Návod na mozkový dort najdete tady.

 

 

 

 

Lidské srdce

halloweenské dortyJestli se toho nebojíte, pusťte se do lidského srdce! Je to už sice vyšší modelovací, ale pokud máte dost času, určitě se vám dort podaří. Navíc je to docela originální opáčko lidské anatomie, co říkáte?

Jako základ opět můžete použít jakýkoliv dort a části srdce vymodelovat z domácí modelovací čokolády. Pak už jen stačí pořádně zalít „krví“ a můžete se kochat neuvěřitelně realistickým srdcovým dortem.

Návod na dort lidské srdce najdete tady.

 

 

 

 

Krvavý dort se střepy

halloweenské dortyDo třetice tu mám opravduvou lahůdku – dort s malým lidským srdcem, jedlými střepy a spoustou krve, která se z dortu vyvalí po rozkrojení.

Tentokrát nám jako základ poslouží pečený dort, lidské (dětské) srdíčko je z modelovací čokolády, střepy se samozřejmě dají jíst (ale pozor, můžou řezat) a krev si namícháte z marmelády, kterou máte rádi.

Na všechny části pro vás mám návod, vše je hezky shrnuté v tomhle návodu na krvavý dort se střepy.

 

 

 

 

Chete se naučit jak na jedlé sklo?

Nejen halloweenské dorty, naučte se vyrobit si doma jedlé sklo, které můžete využít do dalších (nejen halloweenských) projektů.

Návod na jedlé sklo/střepy najdete tady!

 

Mohlo by se vám také líbit...