Návody Svátky a tradice

Kam na polotovary na adventní kalendáře i hotové originální kalendáře

Pokud se letos chystáte si doma vyrobit adventní kalendář nebo chcete koupit nějaký hotový ale originální, sepsala jsem své osobní tipy na hotové adventní kalendáře i polotovary k dotvoření.

Náš původní šitý adventní kalendář se odebral na věčnost a je čas začít uvažovat o novém. Letos bych chtěla udělat kalendář se šuplíčky a začala jsem zkoumat možnosti. A protože mě některé příjemně překvapily, sepsala jsem se do jednoho článku i pro vás. Přidám také své oblíbence mezi hotovými adventními kalendáři, to vše na českých i zahraničních eshopech.

No a samozřejmě si čekání na Ježíška můžete zkrátit vánočním tvořením podle mých návodů a pečením cukroví!

(Tento článek může obsahovat affiliate odkazy, ze kterých mohu mít v případě prodeje drobnou provizi, kterou použiju na další fungování tohoto blogu.)

Polotovary na adventní kalendáře

Dřevěné šuplíčky

adventní kalendáře

Ze všech klasických šuplíčkových možností mě nejvíc nadchl tento dřevěný systém 24 šuplíčků různé velikosti od značky Artemio (viz obrázek). Líbí se mi, že jsou různé šuplíčky zasazené do pravidelného rámu, celý kalendář je navíc dostatečně velký na drobnůstky i pro více dětí.

Dalšími podobnými možnostmi jsou kalendáře s pravidelnými šuplíčky, které mají navíc místo na vystavení ozdob, například betlému. Mně se nejvíc líbí tento s místem pod stříškou a tento s místem uprostřed. V tomhle kalendáři můžete drobnou dekoraci schovat za brankou.

Moc se mi líbí také nápad kalendáře s magnetickými šuplíčky.

Další možností jsou kalendáře se šuplíčky a v jiných než geometrických tvarech, které se budou líbit především dětem. Mě zaujal kalendář ve tvaru krbu s ohněm, hradu a soba.

A nakonec musím zmínit dva kalendáře, které mě taky nadchly, protože se docela vymykají – oba mají totiž šuplíčky z několika stran a podle mě bude hledání správného čísla děti o to víc bavit. První je dřevěná kostka a druhým je domeček.

 

Kartonové šuplíčky

adventní kalendářePokud chcete na polotovaru na adventní kalendáře ušetřit, můžete zvolit kartovovou variantu skříněk se šuplíčky. Jsou také moc hezké a samozřejmě i ty de sají dekorovat.

Tady je polotovar se 25 šuplíčky, jde o takový základ, se kterým si můžete pěkně vyhrát. Pro nás, kteří slavíme Štědrý den jako hlavní den Vánoc, má sice o jeden šuplíček navíc, ale to se dá vyřešit třeba tím, že jeden vytáhnete (například ten prostřední) a místo něj dáte nějakou ozdobu.

Nově najdete kartonový kalendář taky tady na eshopu Agántin Svět, kde ho dostanete i s praktickými samolepkami na přední strany šuplíčků. To je skvělé proto, že stačí přední stranu nazdobit a nalepit na šuplíček, nemusíte malovat přímo na šuplík (kartonový je navíc náchylnější k rozmočení) a nemusíte si kartičky vyměřovat.

Pokud chcete něco trochu zajímavějšího, ale pořád ještě levnějšího, mohl by se vám líbit tenhle adventní kalendář-domeček.

 

 

Uzavíratelné adventní kalendáře

Zajímavá varianta je také uzavíratelný kalendář, který můžete jednoduše zaklapnout a odnést. Tato dřevěná varianta má také prostor na dekoraci, tento kalendář má zase dvě zavíratelná křídla a větší i menší šuplíčky. A tenhle kartonový kalendář se dá zavřít dokonce na ozdobné zavírání.

Jiné dřevěné

Tenhle dřevěný kalendář ve tvaru stromu je rozhodně originální. Nejenže celkově vypadá prostě hezky, ale kromě tří spodních šuplíčků má zbytek schránek tvar domečků s odklápěcí přední stranou.

 

 

 

 

 

 

Hotové adventní kalendáře

adventní kalendářeZ hotových kalendářů mě zaujalo několik dost rozdílných (ale rozhodně originálních) možností z českých i zahraničních eshopů.

Jako první zmíním tyhle úžasně barevné papírové domečky, které můžete vystřihnout a složit společně s dětmi. Nadšenci do vláčků by si zase mohli rádi složit vláčkový kalendář. Pokud hledáte spíš dřevěný kalendář, je tu tenhle nádherný osvícený s klasickým výjevem.

Pro malé i větší čtenáře je tu adventní kalendář s 24 leporely s příběhy a tento pohádkový adventní kalendář, se kterým si čekání na Vánoce zkrátíte každý den s jednou pohádkou.

Tenhle kalendář se sobem mě zaujal hlavně proto, že se hodí tam, kde máte málo místa – je sice vyšší, ale daleko užší a snadno se tak vejde například do rožku, kde vám zbylo trochu místa. Místo na zemi a u zdi ušetříte také se závěsným kalendářem, pro kluky mě naprosto nadchly tyhle pytlíčky v „klučičích“ barvách.

Pokud máte tvořivé ruce, mohl by se vám líbit tento adventní kalendář s 24 tvořivými aktivitami. Moc se mi líbí také seškrabávací kalendář, kde se děti navíc ještě něco naučí.

Mohlo by se vám také líbit...