Kosmetika a zdraví Návody

Černé mýdlo a pleťová maska v jednom

Černé mýdlo je perfektní pleťové mýdlo. Je to zároveň i pleťová maska a póry vám vyčistí pěkně do hloubky.

černé mýdlo

Černé mýdlo bez problémů nahradí nalepovací proužky na nos i čelo a rozhodně vydrží déle. Po rozmydlení má skvelou konzistenci, dobře se nanáší a pokud ho chcete nechat chvíli působit, na pleti dobře drží (zároveň se ale snadno smyje).

A co že je v něm tak dobrého a čisticího?

Najdete v něm kokosové uhlí, což je přesně ta látka, která se používá v nalepovacích proužcích. Dávám ho poměrně hodně, proto je mé černé mýdlo opravdu černé jako noc. Další vynikající složkou je bahno z Mrtvého moře, které do mýdla přidávám v sušené podobě. Jak známo, bahno z Mrtvého moře je pro kůži obecně vynikající a je to surovina, se kterou neuděláte chybu. Když chci, aby bylo mýdlo i trochu peelingové, sypu do něj bahno až ve stopě. Když chci mýdlo hladké, rozmíchám bahno předem v olejích.

Vodu v mýdle nahrazuji hydrolátem ze zeleného čaje a růžovým hydrolátem. Účinky růžové vody na pleť jsou také známé – pečující, uklidňující. A protože mýdla jsou především z tuků, musím samozřejmě zmínit i másla a oleje. Základem je bambucké máslo a kokosový olej. Dále používám slunečnicový olej, ale zásadně jen high oleic, na běžný olej ze supermarketu tedy zapomeňte. Dále dávám trochu meruňkového oleje, kakaového másla, díky kterému je mýdlo po vyzrání krásně tvrdé a pevné, trochu jojobového oleje a nad rámec výpočtů do toho lupnu ještě trochu bacuri másla, které samo o sobě není vůní nic moc, ale v malém množství s vůní mýdla nic neudělá a hlavně je skvělé na hydrataci.

Co se týče vůně, do mýdla dávám mandlovou vůni. Zpočátku, když mýdlo naliju do formy, když projde gelem a v prvních týdnech zrání je vůně silná a pro mě až nepříjemná. Po dozrání má mýdlo ale už jemnou, i když stále patrnou, vůni mandlí.

černé mýdlo černé mýdlo

Jak se černé mýdlo používá

Ptáte se, jak černé mýdlo použít? Buď se s ním můžete namydlit úplně normálně, jako s jakýmkoliv jiným mýdlem, můžete ho mít i jako mýdlo na ruce (což je podle mě škoda), nebo ho pořádně rozmydlete, naneste vrstvu na mokrou pleť a nechte chvíli působit. Když to vydržíte, nechte i pořádně zaschnout. Potom smyjte. Čisticí přípravky s uhlím by se neměly používat příliš často. Pokud se mýdlem jen umyjete a hned ho smyjete, není to problém, ale pokud ho budete používat jako masku na obličej, doporučuji jen tak dvakrát týdně, případně vyzkoušet, jak často vám to bude vyhovovat.

No a černé mýdlo můžete kombinovat s Bílým mýdlem s ovsem a růžovou vodou, které se naopak hodí na každodenní mytí pleti.

 

Mohlo by se vám také líbit...