Dárky Jiné

Filcová květina

Naše holky spotřebovávají sponky a gumičky jako rohlíky. Kdykoliv dostanou novou „dávku“ sponeček, do týdne nám půlka chybí a postupně je nacházíme na těch nejneobvyklejších místech. Jediné, co si trochu lépe hlídají, jsou ozdoby do vlásků, které jim vyrábím. Velkým hitem jsou u nás květiny s třpytivými kamínky, takže tady máte návod na parádní kytičky, které můžete použít na ozdobu čehokoliv.

Co budete potřebovat:

  • arch dekorační plsti asi 15 x 25 cm v barvě nebo barvách, ve kterých květinu chcete – rozměr je jen orientační, záleží na velikosti květiny
  • kousek dekorační plsti v jakékoliv barvě, rozměr asi 7 x 7 cm
  • tavnou pistoli s lepidlem
  • cokoliv na dozdobení, korálky, rivoli…

Arch dekorační plsti musíte nejdříve rozrýsovat a rozstříhat na čtverečky. Já většinou volím čtverečky 3 x 3 cm, ale můžete zvolit i menší nebo větší.

Každý čtvereček přeložte napůl a ustřihněte tam, kde na fotce vidíte černou čáru. Moje čára je spíš rovná, můžete ji však ustřihnout i víc do obloučku, pak budou lístky více zaoblené.

Když čtvereček rozložíte, budete mít základ pro lístek.

Na spodní rohy čtverečku dejte kapku lepidla a přilepte je k prostředku spodní strany čtverečku. To samé udělejte se všemi čtverečky.

Z malého kousku plsti vystřihněte kolečko, to bude základ, na který budete lepit lístky.

 

Začněte s vnější řadou, lístky lepte spíš blíže k sobě.

Pokračujte s druhou řadou.

Potom doplňte ještě třetí řadu a do samého středu nalepte tři lístky, které nejprve zespodu trochu zastřihněte (takže hotový lístek by měl být menší).

Hotovou květinu můžete dozdobit například korálky.

Místo tří lístků můžete do středu nalepit také nějaký třpytivý kamínek. Je možné, že mezi ním a třetí řadou lístků bude stále ještě docela velká mezera a budete muset vyrobit další lístky a nalepit je jako čtvrtou řadu.

Květinu máte hotovou, teď už jen zbývá vymyslet, jak ji dál využijete. Taky si můžete koupit mé výrobky s těmito kytičkami – podpoříte tím fungování blogu a tvorbu dalších návodů. Tady najdete sponkovníčky a tady čelenky.

Mohlo by se vám také líbit...