Kosmetika a zdraví

Dezinfekční gel s aloe vera

Aloe vera je známá svými pečujícími účinky, pro které se využívá například na spáleniny a celkově pro regeneraci kůže. A právě proto se používá i do dezinfekčních gelů, neboť dezinfekce a její časté používání není kůži prospěšné. Toto je návod na dezinfekční gel s aloe vera a alkoholem. 

Tento dezinfekční gel obsahuje alkohol, jeho dezinfekční účinky jsou tedy velké. Pokud vám stačí něco s menším účinkem, zato však šetrnější na ruce, vyzkoušejte můj šetrný dezinfekční gel s aloe vera (návod bude zveřejněn ve středu 15. dubna). Pokud potřebujete spíše klasickou nemocniční dezinfekci, můžete se můžete pustit do výroby dezinfekce na ruce.

 

Jak název napovídá, budete na výrobu potřebovat gel z aloe vera. Pokud máte tuhle úžasnou rostlinu doma, můžete si z ní gel „vytáhnout“ sami, návod najdete tady.

Materiál na dezinfekční gel s aloe vera

  • 100 g gelu z aloe vera
  • 100 g 96% alkoholu
  • 10 kapek esenciálního oleje grep (nebo jiného, který vám hezky voní)
  • lahvička s pumpičkou

Gel z aloe vera regeneruje kůži. Alkohol zajišťuje vysoký dezinfekční účinek a esenciální olej grep dávám proto, aby gel pěkně voněl. Můžete jej však nahradit jiným nebo nedávat žádný esenciální olej.

Postup

Pokud nemáte gel z aloe vera rozmixovaný, rozmixujte jej. Vmíchejte alkohol a esenciální olej a dezinfekční gel s aloe vera je hotový.

Proč je gel na fotkách růžový?

Mému gelu dal růžovou barvu esenciální olej grep, který je růžový. Pokud tento olej nepoužijete, bude váš gel čirý.

Nezapomeňte!

Dezinfekce by vám měla sloužit pouze jako ochrana ve chvílích, kdy si nemůžete umýt ruce mýdlem. Přenosu koronaviru (a dalších virů a bakterií) nejlépe zabráníte častým a pořádným mytím rukou. Jak si správně mýt ruce zjistíte v tomto videu a tady máte obrázkový návod. A tady najdete dokument UNICEF o mytí rukou (v angličtině a několika dalších jazycích).

Myslete také na to, že je důležité mít nakrátko ostříhané nehty a pokud je to možné, používejte při cestě MHD, návštěvě pošty apod. rukavice, které následně sterilizujte (nebo použijte jednorázové).

Chcete si pořídit hotovou dezinfekci?

Tekutou dezinfekci seženete tady a gel na ruce najdete tady. A ochranné rukavice jsou tady.

Ještě nemáte roušku?

Ušijte si ji s některým z mých návodů:

  1. Tvarovatelná rouška
  2. Skládaná rouška 1
  3. Skládaná rouška 2
  4. Rouška „náhubek“ s kapsičkou

Mohlo by se vám také líbit...