Jiné

Tip na výlet: Nosislav

Pokud hledáte místo na kratší výlet na jižní Moravě, který zvládne i městský kočárek, vydejte se do Nosislavi! Pokud vás navíc baví geocaching, bude to dvojnásobná výhra.

Nosislav je vinařské městečko něco přes 20 km jižně od Brna, hned vedle Židlochovic. Ideální čas na návštěvu je teď na konci srpna a také v září, když dozrává víno, ale věřím, že tu bude nádherně kdykoliv.

Na tuhle procházku jsme narazili tak trochu náhodou, když jsme hledali, kam jít na chvíli s dětmi a najít pár kešek (pokud nevíte, co jsou kešky, vyhledejte si na internetu heslo „geocaching“). No a zjistili jsme, že nosislavskými vinicemi nejenže vede krásná cestička pro kočár, ale je navíc prošpikovaná sérií kešek. Procházka vinicemi je dlouhá asi 2 km a kešek je tu celkem 10. Na fotce vidíte šikovně ukryté zřídlo u jedné  kešek.

My jsme si procházku ještě trochu protáhli a sešli z vinic zpět do města. Po cestě od vinic do města si můžete dát nosislavskou točenou zmrzku, obdivovat kamenné sklípky nebo si koupit med. A popřípadě najít ještě další kešky.

Pokud se nacházíte na jižní Moravě a chcete si vyjít někam do přírody (například po cestě do Lednice a Valtic), rozhodně se zastavte v Nosislavi.

Mohlo by se vám také líbit...