Jiné

Magnetické korkové květináčky

Jsem velký fanoušek skalniček všeho druhu, ať už jde o aloe vera, netřesky nebo jakékoliv jiné skalničky. Většinu z nich mám na zahradě, ale občas s námi některé přebývají uvnitř a rozrostou se natolik, že je potřeba jejich „mladé“ oddělit. Když je zrovna nemůžu přesadit ven, mám pro ně nachystané tyto korkové květináčky, které jsou magnetické a dají se tedy připnout na ledničku.

Materiál:

– korková zátka

– hlína (asi 1 čajová lžička na zátku)

– malá skalnička

– elektrická vrtačka + opravdu malá násada (možno nahradit jiným ostrým předmětem, ale čistě ruční dlabání je daleko náročnější).

– malý magnet

– dvousložkové lepidlo

Jak si udělat korkové květináčky

Vrtání

Musíte vrtačkou vydlabat co největší otvor, aniž byste zátku provrtali nebo zlomili. Čím větší otvor, tím více hlíny budete moct skalničce dopřát a tím déle v květináčku vydrží. Vrtejte pomalu krouživým pohybem. Mně se daří dělat stěny květináčku tlusté asi 2 mm, méně se neodvážím.

Vrtačku pomalu tlačím do stěny korku, tím se otvor rozšiřuje pomalu.

Připevnění magnetu

Na magnet naneste trochu lepidla a pak magnet položte na rovný povrch polepenou stranou nahoru. Na ni položte květináček tak, aby byl magnet v jeho středu. Květináček něčím obložte, aby se na lepidle neposouval, já dám z obou stran skleničku. Nechte lepidlo zaschnout.

Sázení

Na dno dejte trochu hlíny. Poté vložte do otvoru skalničku a po troškách kolem ní přidávejte hlínu a trochu ji upěchujte, například tyčinkou. Je dobré, když je hlína trochu navlhčená, lépe se s ní pracuje a také si hned sedne a vám se do květináčku vejde více hlíny. Nechte vše ustát do druhého dne a pak můžete hlínu přidat nebo naopak odstranit tu přebývající.

Teď můžete korkové květináčky připevnit na ledničku.

Zalévání

Zalévání skalniček v květináčcích je jednoduché. Prostě je sejměte z ledničky a dejte na chvíli pod malinkatý proud vody z kohoutku. Můžete je také sprejovat vodou nebo zalévat kapáním z injekční stříkačky.

Mohlo by se vám také líbit...