Jiné

Tip: Kam na výlety s kočárkem

Prázdniny jsou sice za námi, ale počasí na výlety snad ještě nějakou chvíli vydrží. Letos jsem objevila skvělou knížku o místech vhodných na výletování s kočárkem a musím vám o ní napsat (vlastně půjde o dvě knihy). Díky nim můžete i se čtyřmi koly prozkoumávat krásy naší země a nemusíte se obávat, že někde nečekaně uvíznete kvůli neprůjezdnosti.

Jak už tušíte podle úvodních obrázků, jde o knížky Kam na výlet s kočárkem Morava (od Petry Koktavé) a Kam na výlet s kočárkem Čechy (od Zdeňky Pitrunové).

Asi si řeknete, proč si kupovat knížky, když si můžete najít tipy na internetu. Odpověď je docela jednoduchá – s knížkami budete mít všechno hezky po ruce a v moc pěkné formě a něčím navíc, co na internetu nenajdete. Na začátku knížky vás čeká přehledná mapka, díky níž se rychle zorientujete v tom, jak daleko od vás se výletní místa nacházejí. Mně přišla tahle mapka velmi vhod, protože jsme se rozhodovali nejen podle počasí, ale také denní doby, ve kterou jsme chtěli vyjet. Mohla jsem tak hned vidět, která místa byla vhodná na kratší výlety a na která bylo lepší si vyhradit celý den, protože se nacházela dál.

Hned na začátku každého výletu najdete užitečnou tabulku se základními údaji, včetně toho, pro jaký typ kočárku je výlet vhodný. Takže se vám nestane, že skončíte s golfáčem uprostřed vymleté polní cesty;) Dozvíte se také délku trasy.

U každého výletu jsou zajímavé informace i místech, která při procházce navštívíte a také kontaktní informace.

Na konci knížky najdete soubor her na cesty, takže pokud se vydáte třeba vlakem, nemusíte si lámat hlavu s tím, jak vaše ratolesti zabavit.

Mohlo by se vám také líbit...