Kostýmy Modelování Návody

Te Fiti: srdce (karnevalový kostým)

Nedávno jsem vám ukázala, jak na karnevalový kostým Te Fiti, konkrétně paruku a šaty. Chybí nám ještě srdce Te Fiti, takže se do něj pusťme.

srdce te fiti

Jakkoliv je hvězdou kostýmu jednoznačně paruka, dcera mi při její výrobě nezapomínala neustále připomínat, že hlavně potřebuje mít srdce! Jak víte, pokud jste viděli film Odvážná Vaiana (Moana), srdce je pro Te Fiti velmi důležité, protože se bez něj mění v lávové monstrum Te Ka a Vaiana se snaží srdce vrátit.

Výroba není těžká, potřebujete vlastně jen polymerovou hmotu a provázek. Já používám i modelářské nástroje, ale pokud je nemáte, určitě najdete doma něco, čím je nahradit.

Co budete potřebovat

  • kousek polymerové hmoty v zelené barvě (nejlépe transparentní zelené, protože pak bude srdcem pěkně prosvítat světlo) – já používám Cernit
  • šňůrka na zavěšení
  • nástroje
  • předloha srdce – použijte fotku hotového srdce níže

Srdce Te Fiti – návod

Do dlaně naberte kousek hmoty a pořádně ji v ruce propracujte. Na pracovní ploše vytvořte hladký oblázek. Správně byste měli pracovat v rukavicích, protože tím zabráníte otiskům prstů na hmotě. Já jsem ale pro tentokrát nechala rukavice být. Sice na oblázku jsou moje otisky prstů, ty ale s rytím obrazců postupně zmizely.

Podle předlohy nástrojem vyryjte do oblázku spirálu. Já jsem používala špičatý dlouhý nástroj a pak takovou malou špachtličku, ale jednoduše si najděte nástroj, se kterým se vám bude dobře pracovat.

Potom vyryjte zbytek obrazců.

srdce te fiti

Nakonec nahoře udělejte dírku na provázek. Upečte podle instrukcí hmoty, kterou používáte – v mém případě 30 minut na 120°C. Nechte zchladnout. Pokud chcete, můžete použít další potvrchové úpravy jako lak.

srdce te fiti

Zavěste na šňůrku.

srdce te fiti srdce te fiti

Můžete vesele nosit!

 

Mohlo by se vám také líbit...