Dárky Kosmetika a zdraví

Přírodní medový balzám na rty

Jestli je nějaký balzám na rty, do kterého bych se nejradši zakousla, pak je to tenhle. Jeho přenádherná medová vůně mě nutí k němu přičichnout pokaždé, když ho chci použít a nikdy se mi neomrzí. Pokud i vy máte rádi vůni medu a chcete mít ošetřující a přitom 100% přírodní balzám, pojďte si se mnou vyrobit tenhle medový balzám na rty.

medovy balzam

Přírodní balzám na rty by měl být součástí vaší kosmetické výbavy, pokud chcete mít zdravé a jemné rty. Chrání rty při nízkých teplotách a vyživuje je, když jsou suché horkem či zimou. Přírodní balzám na rty si vyrobíte snadno podle některého z mých receptů.

V kategorii Kosmetika a zdraví najdete také další recepty na balzámy na rty, třeba tenhle luxusní růžový balzám na rty, nebo také tuhý krém a další kosmetické recepty.

Co budete potřebovat

  • 7 g panenského včelího vosku
  • 3 g malinového oleje
  • 12 g oleje z pšeničných klíčků
  • 7 g mandlového másla
  • 5-6 tyčinek na balzám na rty

Panenský včelí vosk vytvořily včelky z medových víček a balzámu dodá nejen potřebnou tuhost ale také nádhernou medovou vůni. Mandlové máslo je zvláčňující a plné vitamínů. Olej z pšeničných klíčků dodá rtům vitamín E a elasticitu. Malinový olej je také velmi bohatý na vitamín E a rty chrání před nepříznivým počasím.

Jak na přírodní medový balzám na rty

Jako vždy před začátkem práce vydezinfikujte pracovní povrch a všechny nástroje a nádoby.

Do misky dejte všechny ingredience a rozpusťte je ve vodní lázni. Připomínám, že to znamená dát misku s ingrediencemi do kastrůlku s trochou vody nebo nad něj tak, aby se do misky nedostala voda, pouze misku zahřívala (voda nebo pára z ní) a tím, jak se voda vaří a hřeje, ohřívá ingredience v misce.

Směs promíchejte, raději pomalu, ať se v ní netvoří bubliny, a okamžitě naplňte tyčinky. Mně se k plnění nejvíc osvědčila injekční stříkačka.

Jakmile balzám ztuhne, uprostřed klesne a zřejmě se v něm udělá malá prohlubeň, možná dokonce dírka. Při tomto množství ingrediencí by vám mělo něco zbýt, můžete tedy směs v misce opět roztavit a tyčinku ještě trochu naplnit.

Tyčinky dejte na chvíli do ledničky a přírodní medový balzám na rty je hotový.

Mohlo by se vám také líbit...