Dárky Jiné

Třešňová lampička

Třešně už odkvetly, s tímhle návodem si ale můžete udělat rozkvětlou třešňovou větývku, která vydrží. Ukážu vám, jak vyrobit lampičku, která je navíc přes den skvělou dekorací.

Budete potřebovat:
– umělou orchidej v květináči (moje je vysoká 60 cm)
– 2m vánočních světýlek
– růžový krepový papír
– hnědý krepový papír
– bílý hedvábný papír
– tavnou pistoli s lepidlem
– průhlednou lepicí pásku
– tužku
– nůžky
– kamínky

Pokud nemáte umělou orchidej a nechcete si ji kupovat, můžete použít větvičku ze stromu, pak ale nezapomeňte na ochranný lak.

Bílý papír nastříhejte na čtverce 6 x 6 cm. Měli byste jich mít zhruba tolik, kolik je světýlek. Čtverce přeložte dvakrát napůl.

Na přeložený čtvereček nakreslete oblouk, otevřený roh by měl být mimo oblouk vpravo nahoře. Vystřihněte a namalujte si malý oblouček přes uzavřený rok vlevo dole, vystřihněte a rozložte kvítek. Až budete mít hotové bílé květy, vystříhejte stejný počet o něco menších z růžového papíru.

Z umělé orchideje ostříhejte květy, ty nebudete potřebovat.

 

Teď budete připevňovat světýlka, začněte se světýlkem, které je uprostřed drátu a na stonku je připevňuje odshora dolů. Světýlko přilepte páskou na konec stonku, kde předtím byl umělý květ. Drát postupně lepte ke stonku, jak budete po květině postupovat dolů. Pokud ozdobíte všechna místa po květinách a zbydou vám světýlka, jednoduše je přilepte také ke stonku.

Rozložte bílý květ a na něj položte růžový.

Dírkou uprostřed navlečte kvítky na světýlko a umělý stonek a ze zadná strany kvítek přilepte ke stonku páskou. Takto pokryjte všechna světýlka na stoncích.

Takhle nějak by měla lampička vypadat. Stále ještě zvýbá nějaká práce, ale už to začíná připomínat třešeň.

Z hnědého papíru ustřihněte asi 1 cm široký pruh. Od kvítků začněte omotávat stonek, na kvítku a jednou za čas i na stonku přilepte lepidlem z tavné pistole. Papír občas trochu ke stonku přimáčkněte prosty, bude vypadat jako opravdická kůra. Máte skoro hotovo!

Umělou hlínu v květináči zahryjte kamínky.

S květy si můžete trochu pohrát, například některé víc otevřít.

Mohlo by se vám také líbit...