Jiné Miniatury Návody

Miniaturní křesílko

Máte doma domeček pro panenky? My ano a popravdě mám někdy pocit, že by měl být spíš můj než holek. Výroba miniatur mě baví, jednou bych si chtěla udělat domeček se vším všudy ve viktoriánském stylu. Zatím trénuju alespoň výrobou jednoduchého nábytku a doplňků. Tentokrát vám přináším návod na miniaturní křesílko o rozměrech přibližně 3,5 x 2 x 2 cm a na které máte zřejmě všechno doma.

Budete totiž potřebovat jen:

  • zbytky kartonu
  • zbytky bavlněného plátna
  • zbytky molitanu nebo pěny, do které se balí křehké věci – tloušťka asi 5 mm
  • nůžky, popř. řezač
  • pravítko a tužka
  • tavná pistole s lepidlem

Z lepenky vyřízněte tvar o rozměrech uvedených na obrázku.

Vyříznutý tvar složte tak, jak vidíte na obrázku – všechny 2 cm vysoké strany ohnete jedním směrem. Kratší strana se neohýbá. Slepte okraje tak, aby vše drželo tvar.

Z pěny vystřihněte dva obdélníky 4 x 2 cm, nalepte je na sebe a poté na „dno“ lepenkové formy.

Vystřihněte další obdélník 4 x 2 cm a nalepte jej na opěradlovou stěnu křesílka.

Vystřihněte pruh 4 x 1,5 cm a lepidlo naneste na jednu jeho stranu po celé ploše. Pak proužek nalepte na horní stranu operadla a vytvarujte ho tak, aby se přehýbal přes okraj. Lepidlo nanášíte přímo na proužek, protože vám pomůže s formováním.

Vystřihněte čtverec z pěny o cca 1 x 1 cm a nalepte na vnitřní strany opěrek na ruce. Zastřihněte, kde pěna přesahuje lepenku. To samé udělejte na druhé opěrce.

 

Vystřihněte proužek o cca 1 x 1 cm, naneste na něj lepidlo a nalepte ho přehnutý přes okraj opěrky. To samé udělejte na druhé opěrce.

Teď přijde řada na čalounění. Z látky vystřihněte proužek 1 x 5 cm a nalepte na horní část opěradla, jak vidíte na fotce.

Vystřihněte obdélník 3 x 1,5 cm, na jeho rub naneste lepidlo a nalepte zepředu na opěrky. Vytvarujte obdélník tak, že jej zatlačíte i po stranách, aby látka co nejvíc kopírovala tvar opěrky. To samé udělejte s druhou opěrkou.

Teď vystřihněte obdélník o zhruba 4 x 2 cm, zahněte jej na okrajích o několik milimetrů (aby bylo čalounění hezké a netřepilo se) a nalepte na vnitřní stranu upěrky, na její vrchní stranu, vnější bok a ukončete zalepením na spodní straně křesílka. To samé udělejte s druhou opěrkou.

 

Vystřihněte pruh látky o 12 x 2 cm, opět ho po okrajích zahněte a nalepte jej na vrchní stranu opěradla a veďte přes boky křesílka až na spodní stranu.

Vystřihněte pruh látky o 7 x 2 cm a přeložte jeho vnější okraje podélně ke středu, aby měl pruh asi 1,5 cm. Pruh nalepte doprostřed křesílka, jeden jeho konec přilepte na zadní straně, druhý na spodní straně. Při lepení dbejte na to, aby látka kopírovala tvar křesílka, zejména v oblasti opěradla.

Z pěny vystřihněte čtverec 1,5 x 1,5 cm a z látky čtverec o přibližně 5 x 5 cm. Pěnu zabalte do látky a přilepte. Výsledný polštářek položte na sedací část křesílka.

 

Mohlo by se vám také líbit...