Dárky Šití

Pružný tužkovník

Nepořádek v kabelce je už taková diagnóza. S příchodem dětí se z kabelky stane kabela, vě které dámské nezbytnosti nahradí nebo k nim přibyde spoustu těch dětských. A mezi všemi těmi kapesníčky, pitíčky, křupkami a kousátky pak často nenajdu ani tužku. Mohla bych na úřadě vysypat celou kabelku (vlastně kabelu) a stejně žádnou psací potřebu nenajdu. Doma ji dítě na první hrábnutí do otevřené tašky samozřejmě najde. Svoje tužky nehledám až tak často na úřadech, jako spíš každý týden ve sboru. Do not je pořád potřeba něco zapisovat a je dobré mít tak tužky přímo na deskách.

Líbí se vám tento tužkovník, ale raději byste si ho koupili hotový? Nákupem některého zde přispějete na provoz těchto stránek a tvorbu nových návodů 😉

Tento tužkovník je vhodný na formát A4 (vodorovně) nebo A5 (svisle). Budete potřebovat:

– 45 cm spodní gumy – já jsem použila tuto
– 41 cm vrchní gumy – tady je jedna parádní květinová
– nit ve vhodné barvě – na nitě mrkněte třeba sem

Vrchní gumu přišijte 5 cm od okraje spodní gumy.

Zapošijte konce vrchní gumy, aby se netřepily. Pak začněte vrchní gumu přišívat po délce (nahoře i dole) ke spodní gumě až do místa, kde chcete, aby začínala očka na tužky.

Je na vás, kde budou začínat očka na tužky, já s nimi začínám v délce mezi 13 až 16 cm od přišitého začátku vrchní gumy. Nejprve sešijte gumy svislým rovným stehem tam, kde na fotce vidíte špendlík se zelenou hlavičkou.

Teď přichází na řadu pravděpodobně nejsložitější část – vytvoření očka a všech dalších tak, aby byla stejně velká. Postupů je několik, ten nejlepší pro začátečníka je asi přiložit mezi obě gumy tužku a označit si místo, kde chceme gumy sešít.

Já si jedním špendlíkem označím délku vrchní gumy, kterou potřebuji na jedno očko, pak si druhým špendlíkem označím na spondí gumě místo sešití a obě místa sešiji.

Poté si naměřím mezi očky rozestup a opět sešiji gumy rovným stehem. V místě nového sešití začíná další očko. Postup opakujeme tolikrát, kolik oček potřebujeme.

Když jsme s očky hotoví, stačí zbytek vrchní a spodní gumy opět sešít na obou stranách rovným stehem a konec vrchní gumy přišít tak, aby se netřepil. Nakonec přeložíme okraje spodní gumy tak, aby se překrývaly po délce 1 cm a sešijeme.

A teď už jen stačí nasadit tužkovník na desky a užívat si toho, že máte tužky vždy na stejném místě.

No a protože tento návod vznikl právě díky našemu sboru Gloria Brunensis, ráda bych vás pozvala k návštěvě stránek sboru a také jeho fanouškovské stránky na Facebooku.

Mohlo by se vám také líbit...