Kostýmy

Kostým na poslední chvíli: PAVOUK

Přípravy na předchozí karnevalovou sezónu jsem mírně nestíhala. Na mou omluvu to bylo poprvé, co jsem na ni chystala tři děti místo dvou. Tomu nejmladšímu bylo zatím docela jedno, za co půjde, takže jsem mu vyrobila takový rychlý kostým-pavouk. A byl to nejroztomilejší pavouček, jakého jsem kdy viděla!

kostým pavoukNaše holky by se nejraději viděly každý rok v novém kostýmu. Zatím se nám to daří, aniž bychom kostýmy kupovali, ale musím se přiznat, že to začíná být docela náročné. Hledám proto cesty, jak sestavit kostýmy z toho, co máme doma a také víc přemýšlím o jednoduchých kostýmech. Prostě aby řešení bylo nejen ekonomické, ale i snadné a praktické.

Pavouček splnil všechny tyhle podmínky a zároveň jsem věděla, že nám kostým nebude ležet ve skříni do doby, kdy ho budeme moct podarovat někomu s miminkem, ale že ho budu most hned po karnevalu rozebrat a jeho části normálně používat.

Nezapomeňte se podívat taky na naše další kostýmy.

 

 

 

 

Co budete potřebovat:

  • dětský overal
  • 4 ponožky
  • balík vaty
  • nit nevýrazné barvy

kostým pavouk

Kostým pavouk – Jak na to:

kostým pavouk

Ponožky pořádně napěchujte vatou.

Otevřeným koncem přišijte ponožky na zadní stranu overalu tak, aby byly vždy dvě a dvě naproti sobě jako nohy pavouka.

Ponožky na každé straně k sobě přišijte nití tak, aby mezi nožičkami pavouka bylo vždy pár centimetrů nitě. Efekt bude takový, že jakmile dítko zvedne ruce, nožičky z ponožek se budou pohybovat.

Navlékněte prcka do kostýmu a kochejte se tou hmyzí roztomilostí!

Mohlo by se vám také líbit...