Kostýmy Nezařazené

Karnevalové inspirace

Sháníte kostým na poslední chvíli? Račte vstoupit.

Už jsem vám představila podrobný návod na kostým Princezny Poppy tady, tady a tady, a teď bych se s vámi chtěla podělit o pár kostýmů, které vznikly jako rychlovky.

1. Čarodějnice

Čarodějnice sice není nápad, se kterým bych čekala cenu za nejoriginálnější masku karnevalu, ale pro malé holčičky a kluky je maska čarodějnice nebo čaroděje zábavná věc, zvlášť pokud ji doplníte koštětem. A jak na bleskovou masku? Vezměte své černé triko a odspodu ho rozstříhejte tak, aby vznikly třásně, jak je vidět na obrázku. V pase triko svažte čímkoliv černým, kostým doplňte černými punčocháčky a nezapomeňtě malé čarodějce pomalovat obličej a rozcuchat vlasy!

2. Kočička

Tentokrát jsem se Lily snad ani nemusela ptát, za co chce jít na karneval. Půjde za kočičku, „babičko, budu kočička“, „paní sousedko, já budu KOČIČKAAAA“ a hlavně, aby teda měla ty „ušiiiiiiiiiiiiiiiii, maminkoooooo!“
Jak vidíte, kočičku vytvoříte velmi snadno, pokud se vám podaří sehnat čelenku s oušky. Základem kočičky by mělo být nějaké roztomilé oblečení s jednoduchým vzorem, u nás to byla halenka s límečkem, mašličkou a srdíčky a punčocháčky s puntíky. Správné roztomilé koťátko má sukýnku, my jsme zvolily černou tylovou se zlatými skvrnkami. A jako ocásek jsem použila černé punčochy. Ty jsem zamotala do spirály, na každém konci uvázala růžovou mašli a přišila k sukýnce. Pak už stačilo jen namalovat čumáček a vousky a přesvědčit dítě, že na noc by bylo přecejen dobré si ty uši sundat a nechat se odlíčit.

 3. Orientální tanečnice

Za poslední rok si Lily prošla fází naprostého šílenství způsobeného filmem Ledové království, měla na sobě tudíž samozřejmě kostým Anny i Elsy. V poslední karnevalové sezóně však ochotně souhlasila s tím, že vyzkoušíme něco nového. Ze svých studentských let mám doma krátký zavinovací top s penízky a šátek s penízky na orientální tance. Kdysi jsem si taky jako součást kostýmu na tance tribal fusion vytvořila návleky na ruce (ustrižené ponožky) a čelenku. Ta sestává z pruhu elastické látky, po jejímž obvodu jsem našité drobné mince. Je dozdobená červenými korálky, dále jsem na ni přišila dvě veliké umělé květiny a v oblasti uší dvě závěsné ozdoby.

4. Tanečnice flamenca

Závěrem přidávám jeden kostým, který není mé výroby, je však efektní, originální a je docela velká šance, že na něj natrefíte na některých stránkách s dětským oblečením z druhé ruky. Jde o šaty na flamenco, které seženete na mnoha španělských letištích v mnoha velikostech. U nás je často vídám v secondhandech, a to předevších těch internetových.

To je ode mě protentokrát vše. Jaký kostým jste dětem letos vybrali vy? Tvoříte si kostýmy sami doma? Pochlubte se!

Líbí se vám to? Sdílejte!

Mohlo by se vám také líbit...