Kostýmy Nezařazené

Karnevalové inspirace

Sháníte kostým na poslední chvíli? Račte vstoupit.

Už jsem vám představila podrobný návod na kostým Princezny Poppy tady, tady a tady, a teď bych se s vámi chtěla podělit o pár kostýmů, které vznikly jako rychlovky.

1. Čarodějnice

Čarodějnice sice není nápad, se kterým bych čekala cenu za nejoriginálnější masku karnevalu, ale pro malé holčičky a kluky je maska čarodějnice nebo čaroděje zábavná věc, zvlášť pokud ji doplníte koštětem. A jak na bleskovou masku? Vezměte své černé triko a odspodu ho rozstříhejte tak, aby vznikly třásně, jak je vidět na obrázku. V pase triko svažte čímkoliv černým, kostým doplňte černými punčocháčky a nezapomeňtě malé čarodějce pomalovat obličej a rozcuchat vlasy!

2. Kočička

Tentokrát jsem se Lily snad ani nemusela ptát, za co chce jít na karneval. Půjde za kočičku, „babičko, budu kočička“, „paní sousedko, já budu KOČIČKAAAA“ a hlavně, aby teda měla ty „ušiiiiiiiiiiiiiiiii, maminkoooooo!“
Jak vidíte, kočičku vytvoříte velmi snadno, pokud se vám podaří sehnat čelenku s oušky. Základem kočičky by mělo být nějaké roztomilé oblečení s jednoduchým vzorem, u nás to byla halenka s límečkem, mašličkou a srdíčky a punčocháčky s puntíky. Správné roztomilé koťátko má sukýnku, my jsme zvolily černou tylovou se zlatými skvrnkami. A jako ocásek jsem použila černé punčochy. Ty jsem zamotala do spirály, na každém konci uvázala růžovou mašli a přišila k sukýnce. Pak už stačilo jen namalovat čumáček a vousky a přesvědčit dítě, že na noc by bylo přecejen dobré si ty uši sundat a nechat se odlíčit.

 3. Orientální tanečnice

Za poslední rok si Lily prošla fází naprostého šílenství způsobeného filmem Ledové království, měla na sobě tudíž samozřejmě kostým Anny i Elsy. V poslední karnevalové sezóně však ochotně souhlasila s tím, že vyzkoušíme něco nového. Ze svých studentských let mám doma krátký zavinovací top s penízky a šátek s penízky na orientální tance. Kdysi jsem si taky jako součást kostýmu na tance tribal fusion vytvořila návleky na ruce (ustrižené ponožky) a čelenku. Ta sestává z pruhu elastické látky, po jejímž obvodu jsem našité drobné mince. Je dozdobená červenými korálky, dále jsem na ni přišila dvě veliké umělé květiny a v oblasti uší dvě závěsné ozdoby.

4. Tanečnice flamenca

Závěrem přidávám jeden kostým, který není mé výroby, je však efektní, originální a je docela velká šance, že na něj natrefíte na některých stránkách s dětským oblečením z druhé ruky. Jde o šaty na flamenco, které seženete na mnoha španělských letištích v mnoha velikostech. U nás je často vídám v secondhandech, a to předevších těch internetových.

To je ode mě protentokrát vše. Jaký kostým jste dětem letos vybrali vy? Tvoříte si kostýmy sami doma? Pochlubte se!

Mohlo by se vám také líbit...