Šití

Kapsička na roušku

Kapsička na roušku se hodí, pokud chcete do roušky vkládat filtr. Taková rouška není na dlouhodobé nošení, ale na jednorázové akce je to rozhodně dobrá ochrana.

Ukážu vám, jak všít kapsičku na tuto roušku, budete tedy potřebovat střih na roušku, který najdete tady. Nezapomeň te, že při tisku musí zůstat nezaškrtnuté okénko „Přizpůsobit na stránku“.

Než začneme, chtěla bych upozornit na to, že:

  • Když má rouška kapsičku a filtr, neznamená to, že stačí jen měnit filtr. Po každém nošení musíte roušku sterilizovat!
  • Musíte hlídat životnost filtru. Kolik to je, vám neřeknu, ale pokud má lékařská ústenka životnost maximálně 2 hodiny, rozhodně bych tuto životnost nepřekračovala u obyčejných materiálů.
  • Pokud šijete roušky pro zdravotnická zařízení, ověřte si nejdříve, jaké roušky potřebují. Ne všechna zařízení mají zájem o roušky s kapsičkou, několikavrstvé roušky jsou nevhodné pro celodenní nošení, stejně tak roušky s gumičkami za uši jsou vhodné spíš pro jednorázové použití. Tady najdete seznam některých míst, která shání či nabízí pomoc.

Co budete potřebovat:

  • kousek 100% bavlněné látky
  • tento střih
  • nit
  • šicí stroj nebo jehlu

Postup:

Vystřihněte si střih ve stejné velikosti, jako je vaše rouška. Podle střihu vystřihněte 2 díly, které sešijete dlouhou oblou stranou k sobě – doteď postupujete stejně jako při šití roušky.

Obě krátké strany kapsičky přeložte 1,5 cm na rub a prošijte.

Kapsičku přiložte rubem na vnitřní stranu vaší roušky a přišpendlete. Především střed kapsičky musí být na středu roušky.

Roušku prošijte rovným stehem z lícové strany, stačí horní a spodní okraj.

Kapsička je hotová, nyní do ní můžete vložit filtr.

Tím, že jste přeložili kratší strany kapsičky, se tato zkrátila a i kdybyste prošili roušku ze všech stran po okrajích, obě strany kapsičky by zůstaly otevřené.

Mohlo by se vám také líbit...