Recenze Šití

Recenze: Návod na jednoduchou kabelku

V dnešním příspěvku vám po delší době přináším jednu recenzi. Před časem jsem totiž na internetu našla návod na jenoduchou kabelku, který můžu vřele doporučit všem, kteří se šitím kabelek začínají.

Návod je ve slovenštině, zdarma a najdete jej ZDE.

Ušijete podle něj takovou základní a docela malou kabelku s přehybem, jednou přezkou, jednou vnitřní kapsou a jednou vnější kapsou na zip. Vejde se do ní tak akorát peněženka, pouzdro s doklady, klíče a brýle.

Všem začátečníkům doporučuji začít s návodem tak, jak je, protože se na něm naučíte základní principy, jako jsou rohové záševky, kapsy nebo posunovací pás. Já jsem zvolila jen dvě drobné úpravy – pás mé kabelky má lehce jinou délku, přeměřila jsem se a ušila jej tak, aby mi naprosto vyhovoval. A druhou úpravou je přezka kabelky, která mi v návodu přišla trochu krátká, proto jsem ji udělala delší a nezakončenou. Po došití kabelky jsem kabelku nacpala a přezku zakončila v takové délce, aby zapla i zcela naplněnou kabelku.

Kabelku jsem si dozdobila látkovými poupaty a listy, ty už jsou čistě mé výroby a v návodu nejsou.

Jakmile zvládnete základní věci, můžete si kabelku různě upravovat. Ušila jsem si ještě jednu podobnou, která funguje na stejném pricipu – má překlad a stejně řešené kapsy. Je však o hodně větší a má dvě přezky. Tu vám ukážu někdy příště.

Ať se vám pěkně šije a přikládám ještě pár fotek:

Mohlo by se vám také líbit...