Dárky Recy věci Výtvarka

Dětský stojánek na tužky

Taky se vám nedaří přimět děti, aby měly pokojíček stále hezky uklizený a zorganizovaný? Netrapte se, to asi nikomu. Nicméně já to nikdy nevzdám a nepřestanu přicházet se „zlepšováky“. Tentokrát jsme s holkama vyráběly housenkový stojánek na tužky a další potřeby. Stojánky jsou navíc z roliček od toaletního papíru, takže jsme si nejen užily společné tvoření, ale vlastně jsme i recyklovaly.

Asi nikoho nešokuje, když řeknu, že děti si víc váží věcí, které sami vyrobily nebo na nich prostě nějak musely pracovat. A tak doufám, že když si Lily svůj stojánek vyrobila, chvíli nám vydrží. Ameli nám k tomu dělala kulturní program (patnáctkrát procítěné „Let It Go“ z pohádky Ledové království na plné plíce i s tancem) a pak si šla mazat lepidlo a třpytky po obličeji.

Koukněte taky na mé další recyklované projekty!

Co budete potřebovat:

  • 5 roliček od toaletního papíru
  • barevný papír (2 listy A4 na obalení roliček a další barvy na ozdoby).
  • lepidlo
  • nůžky
  • pravítko
  • tužka
  • vše, co chcete použít k dozdobení: pastelky a jiné barvy, třpytky, razítka, raznice, dřevěné ozdůbky

 

Nejprve změřte a nastříhejte barevný papír na pokrytí roliček – na každou roličku budete potřebovat obdélník o stejné výšce, jako je výška roličky, a o délce, která se rovná obvodu roličky + 1 cm.

 

 

Obdélník potřete na jedné kratší straně lepidlem a přiložte na roličku.

Obtočte papír okolo roličky, druhý konec opět potřete lepidlem a přiložte.

Takto potáhněte lepidlem všechny roličky.

Roličky slepte k sobě do jedné řady. Natřete pásek lepidla na bok roličky a přilepte druhou. Doporučuji slepovat tam, kde je přeložený papír, tak se překlad hezky schová.

 

Housenka potřebuje oči, takže jsme si z papíru vystřihly kolečka, do nich nakreslily oči a nalepily je na první roličku.

Housenka potřebuje taky pusu, takže i tu nalepte nebo nakreslete.

Pokud má mít vaše housenka tykadla – jako ty naše – tak si vystřihnete dva tenké proužky papíru, na jeden jejich konec nalepte ozdoby (my jsme si raznicí vyrazily vlnkovaté kroužky) a druhým koncem přilepte dovnitř první roličky.

Zbytek těla také ozdobte, já jsem zdobila papírovými kolečky různých barev.

A také kytičkami, trávou a beruškou. Vlnitý okraj trávy jsem vystřihla pomocí vlnitých nůžek, větši kytka jsou kolečka z raznice a menší kytka je vlnité kolečko z raznice. Beruška je dřevěná ozdoba.

Takhle vypadaly naše hotové výtvory.

Zbývá jen stojánek na tužky naplnit!

Mohlo by se vám také líbit...