Výtvarka

Dětský stojánek na tužky

Taky se vám nedaří přimět děti, aby měly pokojíček stále hezky uklizený a zorganizovaný? Netrapte se, to asi nikomu. Nicméně já to nikdy nevzdám a nepřestanu přicházet se “zlepšováky”. Tentokrát jsme s holkama vyráběly housenkové stojánky na tužky a další potřeby. Stojánky jsou navíc z roliček od toaletního papíru, takže jsme si nejen užily společné tvoření, ale vlastně jsme i recyklovaly.

Asi nikoho nešokuje, když řeknu, že děti si víc váží věcí, které sami vyrobily nebo na nich prostě nějak musely pracovat. A tak doufám, že když si Lily svůj stojánek vyrobila, chvíli nám vydrží. Ameli nám k tomu dělala kulturní program (patnáctkrát procítěné “Let It Go” z pohádky Ledové království na plné plíce i s tancem) a pak si šla mazat lepidlo a třpytky po obličeji.

Co budete potřebovat:

  • 5 roliček od toaletního papíru
  • barevný papír (2 listy A4 na obalení roliček a další barvy na ozdoby).
  • lepidlo
  • nůžky
  • pravítko
  • tužka
  • vše, co chcete použít k dozdobení: pastelky a jiné barvy, třpytky, razítka, raznice, dřevěné ozdůbky

 

Nejprve změřte a nastříhejte barevný papír na pokrytí roliček – na každou roličku budete potřebovat obdélník o stejné výšce, jako je výška roličky, a o délce, která se rovná obvodu roličky + 1 cm.

 

 

Obdélník potřete na jedné kratší straně lepidlem a přiložte na roličku.

Obtočte papír okolo roličky, druhý konec opět potřete lepidlem a přiložte.

Takto potáhněte lepidlem všechny roličky.

Roličky slepte k sobě do jedné řady. Natřete pásek lepidla na bok roličky a přilepte druhou. Doporučuji slepovat tam, kde je přeložený papír, tak se překlad hezky schová.

 

Housenka potřebuje oči, takže jsme si z papíru vystřihly kolečka, do nich nakreslily oči a nalepily je na první roličku.

Housenka potřebuje taky pusu, takže i tu nalepte nebo nakreslete.

Pokud má mít vaše housenka tykadla – jako ty naše – tak si vystřihnete dva tenké proužky papíru, na jeden jejich konec nalepte ozdoby (my jsme si raznicí vyrazily vlnkovaté kroužky) a druhým koncem přilepte dovnitř první roličky.

Zbytek těla také ozdobte, já jsem zdobila papírovými kolečky různých barev.

A také kytičkami, trávou a beruškou. Vlnitý okraj trávy jsem vystřihla pomocí vlnitých nůžek, větši kytka jsou kolečka z raznice a menší kytka je vlnité kolečko z raznice. Beruška je dřevěná ozdoba.

Takhle vypadaly naše hotové výtvory.

Zbývá jen naplnit!

Libi se vám to? Slídejte ji!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *