Kosmetika a zdraví

Ochranná mast na tlapky pro psy

Na rozdíl od lidských chodidel nejsou zvířecí tlapky zhýčkané nošením obuvi. I přesto občas potřebují pomoct s ochranou proti nepřízni počasí a proto našim pejskům míchám tuhle mastičku. Moje ochranná mast na tlapky pro psy je určená především do zimy, aby tlapky ochránila před mrazem, ale dá se používat také například jako ochrana před rozpálenou cestou v létě nebo při procházkách na terénu, který by mohl pejskům jinak vadit, například na suchém strništi.

mast na tlapky pro psy

Určitě je vhodná také jako mazání po procházce, ale jak už jsem napsala, namíchaná je speciálně na zimu. Není to žádná věda, nevyráběla jsem ji z žádných špatně dostupných ingrediencí. Šlo mi především o to, aby byla mastná, hutná a na tlapkách dobře ulpěla, což se mi povedlo. Je také trochu výživná, takže s ní našim chlupáčům občas máznu tlapičky i poté, co už je mají očištěné a jsme doma.

Stejně jako lidé i zvářata mohou mít alergie. Proto doporučuji mastičku nejdřív vyzkoušet jen na jednom polštářku tlapky. V zásadě v masti ale není nic, co by pejskům obecně vadilo.

A nakoukněte na moje další kosmetické recepty, je jich tam už pěkná řádka!

Co budete potřebovat:

  • 20 g kokosového oleje – já jsem v něm navíc ještě macerovala pampelišky, takže má mast na tlapky i hojivé účinky téhle rostlinky
  • 20 g bambuckého másla
  • 10 g bezvodého lanolinu
  • 8 g včelího vosku
  • nádobu na mastičku
  • žáruvzdorná nádoba

Ochranná mast na tlapky pro psy – jak na to.

Ingredience pečlivě odvažte a dejte do žáruvzdorné nádobky. Tu postavte do rendlíku s vodou a vodu zahřejte klidně až k varu. Tak se všechny ořísady rozpustí ve vodní lázni. Dávejte však pozor na to, aby se do nádoby s přísadami nedostala voda.

mast na tlapky pro psy

Rozpuštěné ingredience promíchejte a poté nalijte do nádobky určené ke skladování masti.

Skladování a trvanlivost

mast na tlapky pro psy

Skladujte na chladném místě. Pokud budete mít mast přímo v lednici, budete ji muset chvíli nechat stát při pokojové teplotě, než ji použijete, protože z lednice bude asi hodně tuhá.

Mast na tlapky pro psy má trvanlivost použitých ingrediencí, především tedy té s nejkratší trvanlivostí. Pokud tedy například vaše bambucké máslo expiruje za dva měsíce, mast také expiruje. I kdyby však byla trvanlivost daleko delší, já si raději dělám jen malé dávky, které rychle spotřebuji.

 

Mohlo by se vám také líbit...