Kostýmy Návody

Čarodějnická čelenka

Čarodějnická čelenka patří do výbarvy každé malé čarodějnice! Ať už bude doplňkem halloweenského kostýmu nebo kostýmu na pálení čarodějnic, je to skvělá alternativa mnohem většího čarodějnického klobouku, která se dá nosit každý den.

čarodějnický klobouk

Tohle je vlastně variace na návod Čarodějnický klobouk, který jsem publikovala před několika lety. Rozdíl je v tom, že v tomto návodu se dozvíte i to, jak na čelenku a co se týče klobouku, narozdíl od původního klobouku se tento návod neomezuje na jeden rozměr.

Co budete potřebovat

  • černý filc
  • černá nit
  • kousek černého tylu
  • černý kovový základ na čelenku
  • černá stužka, šířka 4-5 mm
  • barevná stužka na ozdobu klobouku
  • tavná pistole
  • nůžky
  • papír
  • kružítko

čarodějnický klobouk čarodějnický klobouk

Čarodějnická čelenka – návod

Klobouk

Kružítkem na papír narýsujte kružnici tak velkou, jak chcete mít krempu. Ze stejného středu narýsujte menší kružnici tak velkou, jak velký základ koruny (špičaté části) chcete. Je lepší udělat základ trochu menší a pak ho případně vystřihnout ve filci větší, když zjistíte, že jím neprotáhnete celou korunu. Tento papírový střih vystřihněte a našpendlete na filc.

Vystřihněte krempu.

Na korunu si připravte obdélník filcu.

Jeden roh přeložte k protilehlé straně a poměřte s krempou, abyste viděli, jestli je koruna tak vysoká, jak chcete. Odstřihněte filc, který přesahuje přišpendlenou část.

Sešpendlené okraje sešijte obnitkovacím stehem.

Klobouk obraťte rubem dovnitř (šev bude tedy vevnitř).

Protáhněte korunu otvorem v krempě. Pokud ji nemůžete protáhnout celou, musíte zvětšit otvor.

čarodějnický klobouk

Dole přesahující část koruny odstřihněte a obnitkovacím stehem obě části přišijte.

čarodějnický klobouk

Klobouk je hotový

Čelenka

Na jeden konec kovového čelenkového základu dejte kapku lepidla z tavné pistole a nalepte konec černé stužky. Okolo konce dvakrát omotejte a pak začněte postupně omotávat celou čelenku. Na dvou místech po délce čelenky ještě naneste opravdu malou kapku lepidla, aby stužka nebyla přilepená jen na koncích.

Na druhém konci čelenky opět stužku přilepte.

Spojení čelenky a klobouku

čarodějnický klobouk

Černý tyl nastříhejte na obdélníky nebo čtverce (stačí 3 nebo 4) a nalepte na spodní stranu klobouku. Lepte co nejmenším množstvím lepidla.

čarodějnický klobouk

Klobouk dozdobte stužkou.

čarodějnický klobouk

Klobouk přiložte na čelenku, abyste viděli, kde se krempa dotýká čelenky. Po každé straně naneste jednu kapku lepidla a klobouk přineste. Máte hotovo.

Mohlo by se vám také líbit...