Recepty Zmrzlina

2 rychlé zmrzlinové tipy

Mám tu pro vás dva zmrzlinové tipy, které se šiknou ve chvíli, kdy potřebujete připravit spoustu nanuků co nejrychleji.

zmrzlinové tipy

(Tento příspěvek může obsahovat affiliate odkazy, které podporují fungování tohoto webu.)

V létě běžně připravuji domácí zmrzliny – klasiku, jako je vanilková nebo citrónová, ale také speciality jako třeba Sangría zmrzlina. Letos jsem se ve větším pustila do zdravých ledňáků a už jsem se podělila o recept na Melounové nanuky. Daleko víc ale dělám rychloverze nanuků, kterých nadělám hromadu poměrně rychle. Držím se zdravé linie, takže vám ukážu dva druhy zdravých nanuků, které u nás vládnou letošnímu létu.

Jogurtové ledňáky

zmrzlinové tipy

Na tyhle úžasně dobré ledňáky používám viili a rozmixované ovoce, případně domácí marmeládu. Pokud nemáte viili, použijte jogurt, tvaroh, nebo třeba kysanou smetanu.

Pořídila jsem si TUHLE úžasnou formu na ledňáky. Jednotlivé ledňáky se z ní dají skvěle „vyloupnout“, není potřeba je nijak zahřívat. A jak že se tyhle ledňáky dělají? Jednoduše smícháte jogurt a ovoce, nalijete do formiček, nasadíte držátka nebo špejle a dáte zamrazit. Na těchhle šest ledňáků potřebuju asi dva plné hrnky směsi. Ničím nepřislazuji a ovoce a viili smíchám v poměru „od oka“.

Ovocné „Calippo“

zmrzlinové tipy

Podlouhlý vodový nanuk Calippo určitě znáte, je to oblíbená mražená dobrota mnoha dětí. Proto jsem byla nadšená, když jsem úplně náhodou objevila silikonové formy na přesně tenhle druh zmrzliny.

Nakonec jsem vybrala tyhle formy, ze kterých jsem nadšená! Víčko je pevně spojené s formou, takže se jen tak neztratí, silikonová forma pěkně drží tvar a zároveň se nerozblemcá jako papír, ani když necháte zmrzlinu roztát, protože ji chcete spíš než lízat vypít (kdo tohle aspoň jako dítě nedělal?) a velikost je ideální – výsledný nanuk není ani příliš velký, ani malý. Výroba téhle zmrzky je ještě jednodušší než u předchozích nanuků. Jednoduše do forem naliju ovocnou šťávu (nejčastěji používám 100% pomerančová džus), zavřu a nechám zamrazit. Tahle zmrzlina má u dětí obzvlášť velký úspěch a jediná nevýhoda je, že v balení je jen 6 kusů forem a já si brzy budu muset přikoupit další 😉

Jak se vám moje rychlé zmrzlinové tipy líbily? Vyzkoušeli jste některý z nich? Dějte mi vědět!

Mohlo by se vám také líbit...