Kosmetika a zdraví

Mast na suché a popraskané paty

Se zimou, která jinak dokáže být opravdu krásná, přichází jedna nepříjemnost – suchá kůže. Já mívám v zimě naprosto šíleně vypadající paty, které se mi loupou každý rok snad o něco víc a dlouho mi vůbec nic nefungovalo. Pak jsem si začala míchat tenhle zázrak, mast na suché a popraskané paty. a moje paty zase vypadají jako lidské;)

Dřív jsem zkoušela různé zábaly s krémem, kvalitní oleje a másla, ale nic nezabíralo. Pak jsem vyzkoušela krém Neutrogena na popraskané ruce a musím říct, že to bylo první, co konečně zabralo (čímž této značce dělám neplacenou reklamu). Ale to bych nebyla já, abych si nechtěla namíchat něco vlastního a 100% přírodního.

Předesílám, že tahle mast je pěkně smrdutá (je v ní nimbový olej) a je to, jako kdybyste si namazali nohy olomouckými tvarůžky. Ale stojí to za to, téměř okamžitě zjistíte, že i kůže na takovém místě, jako jsou paty, může být pěkně vyživená. Navíc nimbový olej je skutečný zázrak v boji proti plísním, takže se ho rozhodně nebojte!

A nezapomeňte se podívat do kategorie Kosmetika a zdraví na další kosmetické recepty!

Co budete potřebovat

  • 30 g kokosového oleje (pokud vám kokos nevoní, použijte dezodorované)
  • 30 g nimbového oleje
  • 15 g bezvodého lanolínu
  • 10 g včelího vosku
  • nádobku na krém

Jak si namíchat mast na suché a popraskané paty

mast paty

Všechny ingredience dejte do nádoby a rozpusťte ve vodní lázni. Lehce promíchejte, nechte mírně vychladnout a nalijte po nádoby, ve které budete mast mít.

mast paty

Nechte vychladnout úplně a pak dejte do ledničky, aby mast pořádně zatuhla.

Jak mast na paty používat

Doporučuji mast používat po koupeli, sprše nebo jednoduše na umyté nohy, nejlépe na noc. Paty pořádně namažte a navlékněte si staré ponožky nebo nějaké, u kterých vám nevadí, že nasají pach nimbového oleje (který jde ale vyprat). Takhle mějte nožky pěkně namazané přes noc nebo aspoň pár hodin.

Mohlo by se vám také líbit...