Kosmetika a zdraví

Mast na suché a popraskané paty

Se zimou, která jinak dokáže být opravdu krásná, přichází jedna nepříjemnost – suchá kůže. Já mívám v zimě naprosto šíleně vypadající paty, které se mi loupou každý rok snad o něco víc a dlouho mi vůbec nic nefungovalo. Pak jsem si začala míchat tenhle zázrak, mast na suché a popraskané paty. a moje paty zase vypadají jako lidské;)

Dřív jsem zkoušela různé zábaly s krémem, kvalitní oleje a másla, ale nic nezabíralo. Pak jsem vyzkoušela krém Neutrogena na popraskané ruce a musím říct, že to bylo první, co konečně zabralo (čímž této značce dělám neplacenou reklamu). Ale to bych nebyla já, abych si nechtěla namíchat něco vlastního a 100% přírodního.

Předesílám, že tahle mast je pěkně smrdutá (je v ní nimbový olej) a je to, jako kdybyste si namazali nohy olomouckými tvarůžky. Ale stojí to za to, téměř okamžitě zjistíte, že i kůže na takovém místě, jako jsou paty, může být pěkně vyživená. Navíc nimbový olej je skutečný zázrak v boji proti plísním, takže se ho rozhodně nebojte!

A nezapomeňte se podívat do kategorie Kosmetika a zdraví na další kosmetické recepty!

Co budete potřebovat

  • 30 g kokosového oleje (pokud vám kokos nevoní, použijte dezodorované)
  • 30 g nimbového oleje
  • 15 g bezvodého lanolínu
  • 10 g včelího vosku
  • nádobku na krém

Jak si namíchat mast na suché a popraskané paty

mast paty

Všechny ingredience dejte do nádoby a rozpusťte ve vodní lázni. Lehce promíchejte, nechte mírně vychladnout a nalijte po nádoby, ve které budete mast mít.

mast paty

Nechte vychladnout úplně a pak dejte do ledničky, aby mast pořádně zatuhla.

Jak mast na paty používat

Doporučuji mast používat po koupeli, sprše nebo jednoduše na umyté nohy, nejlépe na noc. Paty pořádně namažte a navlékněte si staré ponožky nebo nějaké, u kterých vám nevadí, že nasají pach nimbového oleje (který jde ale vyprat). Takhle mějte nožky pěkně namazané přes noc nebo aspoň pár hodin.

Líbí se vám to? Sdílejte!

Mohlo by se vám také líbit...