Zrovna jsem narazila na tuhle skvělou akci v knihkupectví Dobrovský – sháním totiž dětem nějaké knížky na Vánoce a tohle mě rozhodně zaujalo. Nejenže je na spoustu knížek sleva, na některé je ta sleva vskutku obrovská! A k tomu do čtvrtka nabízejí dopravu zdarma. Pokud také sháníte, rozhodně nakoukněte! Knížek jsou v nabídce stovky, tak vám přináším aspoň průřez tím nejzajímavějším – prošla jsem už skoro celou nabídku, tak vás třeba trochu inspiruji.Naučné knížky
Máme u nás jednu nadšenkyni do dinosaurů i zvířat obecně, takže při brouzdání naučných knížek pro ne úplná miminka automaticky mířím do těchto sfér. Vše o dinosaurech je knížka, která mě mezi všemi těmi dinosauřími publikacemi zaujala ilustracemi a také trochu větším množstvím textu než kdekoliv jinde. Pokud hledáte spíš obrázkovou knížku o zvířátkách, vřele doporučuji Rok v lese, což je kouzelná knížka s tvrdými listy a naprosto nádhernými obrázky. Skvělá pro menší děti, které se zrovna učí mluvit. Doma už ji nějaký ten pátek máme a můžu potvrdit, že díky obrázkům zaujme i trochu starší děti, které tak například zjistí, že se ploštice odborně nazývá ruměnice pospolná;-)
Pokud máte doma budoucí kosmonauty, mohla by vás zaujmout knížka Vesmírní průzkumníci – hezký design, dobře podané informace, kterých není ani málo ani moc na to, aby to děti nudilo nebo jim to přišlo příliš odborné.
Příběhy
Hledáte-li pohádky, je opravdu z čeho vybírat. Chcete něco, co jste doposud neznali? Zkuste pohádku Žárlivý rytíř nebo pro školáky třeba Kouzelná třída. Pokud toužíte po klasice, jsou tu Příhody včelích medvídků, Mach a Šebestová na cestách, Mach a Šebestová na prázdninách, Mach a Šebestová v historii a další ze série Macha a Šebestové nebo třeba Děti z Bullerbynu. Pro úplná mrňátka tu kromě leporel z dob našeho dětství najdete třeba Krtečka, ať už jednotlivě nebo v sérii.
Omalovánky a učení
U nás poslední dobou bodují také omalovánky a sešity a knížky nejen pro předškoláky. Zaujala mě Jarní veselá škola, Počítám s včeličkami do 20 a z omalovánek třeba klasika s obrázky Josefa Lady.