Inspirace Recenze

Velké slevy na dětské knížky v knihkupectví Dobrovský

Zrovna jsem narazila na tuhle skvělou akci v knihkupectví Dobrovský – sháním totiž dětem nějaké knížky na Vánoce a tohle mě rozhodně zaujalo. Nejenže je na spoustu knížek sleva, na některé je ta sleva vskutku obrovská! A k tomu do čtvrtka nabízejí dopravu zdarma. Pokud také sháníte, rozhodně nakoukněte! Knížek jsou v nabídce stovky, tak vám přináším aspoň průřez tím nejzajímavějším – prošla jsem už skoro celou nabídku, tak vás třeba trochu inspiruji.Naučné knížky

Máme u nás jednu nadšenkyni do dinosaurů i zvířat obecně, takže při brouzdání naučných knížek pro ne úplná miminka automaticky mířím do těchto sfér. Vše o dinosaurech je knížka, která mě mezi všemi těmi dinosauřími publikacemi zaujala ilustracemi a také trochu větším množstvím textu než kdekoliv jinde. Pokud hledáte spíš obrázkovou knížku o zvířátkách, vřele doporučuji Rok v lese, což je kouzelná knížka s tvrdými listy a naprosto nádhernými obrázky. Skvělá pro menší děti, které se zrovna učí mluvit. Doma už ji nějaký ten pátek máme a můžu potvrdit, že díky obrázkům zaujme i trochu starší děti, které tak například zjistí, že se ploštice odborně nazývá ruměnice pospolná;-)

Pokud máte doma budoucí kosmonauty, mohla by vás zaujmout knížka Vesmírní průzkumníci – hezký design, dobře podané informace, kterých není ani málo ani moc na to, aby to děti nudilo nebo jim to přišlo příliš odborné.

Příběhy

Hledáte-li pohádky, je opravdu z čeho vybírat. Chcete něco, co jste doposud neznali? Zkuste pohádku Žárlivý rytíř nebo pro školáky třeba Kouzelná třída. Pokud toužíte po klasice, jsou tu Příhody včelích medvídkůMach a Šebestová na cestáchMach a Šebestová na prázdnináchMach a Šebestová v historii a další ze série Macha a Šebestové nebo třeba Děti z Bullerbynu. Pro úplná mrňátka tu kromě leporel z dob našeho dětství najdete třeba Krtečka, ať už jednotlivě nebo v sérii.

Omalovánky a učení

U nás poslední dobou bodují také omalovánky a sešity a knížky nejen pro předškoláky. Zaujala mě Jarní veselá školaPočítám s včeličkami do 20 a z omalovánek třeba klasika s obrázky Josefa Lady.

Albi tužka

Líbí se vám to? Sdílejte!

Mohlo by se vám také líbit...