Recenze

Obří slevy u Dobrovského – čtení (i nečtení) pro dospělé

Jak už jsem zmínila v předchozím příspěvku, knihkupectví bojuje proti nudě v karanténě velkými slevami a poštovným zdarma při nákupu nad 300 Kč. Návrhy pro dětičky jsem vám už představila, no a teď jsem si prošla také spoustu knížek pro dospělé a tady jsou slevy, které stojí za to.

Thrillery

V rámci akce Thrillerobraní nabízí knihkupectví levněji právě thrillery. Takže pokud se rádi bojíte, nahlédněte do celé kalegorie, ani jsem nevěděla, co vybrat, protože bych musela vybrat tak 15 titulů jen z téhle jedné kategorie.

Jeho banán

Román plný dvojsmyslů, říkají….nečetla jsem, ale všude na mě vykukuje a prý je to bestseller. Tak pokud si na něj děláte zálust, u Dobrovského je momentálně ve slevě.

Gump – Pes, který naučil lidi žít

O téhle knížce jste už dost možná slyšeli. Je to vyprávění očima pejska, který se toulá a jeho dojemné zážitky nutí člověka zamyslet se nad křehkou zvířecí dušičkou. Obsáhlý popis je tady.

Kreativní omalovánky – Antistresové omalovánky

Co si budeme povídat, stačí pár dní domácího vězení spolu s dětmi a máme asi všichni trošku náběh na to, aby nám “hráblo”. Antistresové omalovánky jsou dobrý způsob, jak se aspoň na chvíli odreagovat. Jedny najdete tady a pak jsou tu ještě tyhle. No a pastelky si můžete sehnat tady.

Umění uklidňuje

  

Kdo se nechce “odstresovat” vybarvováním, tomu bude možná vyhovovat pastva pro oči, kterou nemusí vytvářet. V knížce Claude Monet si nejen přečtete o životě a díle tohoto autora, ale na pěkných pár kousků se také povídáte. Pokud máte zájem o něco lehce pikantnějšího, doporučuji knihu Caravaggio o malíři, který pěkně “pohnul” svou dobou. Z úplně jiného uměleckého soudku je kniha Zdravím, světe, která popisuje vliv designu na náš každodenní život. Najdete tam zajímavá pojednání o slavných symbolech a dojde dokonce i na protézy!

Malá kniha života – Moudrá slova pro dnešní dobu

Pokud rádi sdílíte na facebooku motivační citáty (přiznejte se!), tak tohle je taková sbírka motivačních citátů. Případný dárek pro nadšeného sdíleče citátů a mouder;-)

Jídlem ke zdraví i poznávání jiných kultur

 

Cestovat teď nemůžeme, ale můžeme pocestovat alespoň chuťovými buňkami s kuchařkou Moje pouliční kuchyně, ve kterém autorka přibližuje, jak chutnají pouliční delikatesy v různých koutech světa. Nepochybuji o tom, že většina maminek umí svým dětem vařit zdravě. Ale pokud se jako já občas perete s nedostatkem nápadů, co vařit prckům, kteří toho ještě moct jíst nemůžou, možná vám pomůže kniha Přírodní superjídlo pro děti a batolata.

Trocha bizáru na závěr

Na konec jsem chtěla dát nějakou kuriozitu a našla jsem! Tohle je taková knížka pro ty, co už četli víceméně všechno. Prostě kniha o pomalosti. Tak pokud už nevíte co by, nahlédněte.

Líbí se vám to? Sdílejte!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *