Recenze

Dobrovský má obří slevy! – čtení pro děti

Knihkupectví Dobrovský se rozhodlo zareagovat na karanténu a já jim tuhle snahu jako správný knihomol kvituji s povděkem, protože teď u nich seženete knížky pro děti i dospělé s opravdu velkými slevami. Baví mě procházet si eshopy s knihami, takže jsem tu pro vás připravila takový malý seznam pro inspiraci. Je toho dost, co vám chci doporučit, takže původně jeden článek rozdělím na dva. Začneme se čtením pro děti, kterým můžete své potomky zásobovat teď, nebo si třeba udělat hodně včasný vánoční nákup.

Pokud se chcete rovnou prohrabovat celou nabídkou zlevněných knížek pro děti, nahlédněte sem. No a zapomněla jsem dodat, že od 300 Kč máte dopravu zdarma!

Pokud se chcete o každé knížce dozvědět něco víc nebo ji koupit, klikněte na obrázek nebo na odkaz, který je v textu u každé knížky.

Já mravenec

Je toho tolik, že jsem vůbec nevěděla, kde začít. Takže začneme u toho nejmenšího, u mravence. Velmi zajímavá knížka, která dětem přiblíží fascinující svět těchhle minitvorečků, kteří unesou ohromnou zátěž a jejich týmovou práci bychom jim mohli závidět. Více se dočtete tady.

Dobrodružství začíná pod hvězdami

Tohle je naprosto pohádkové čtení pro trochu větší holky. Knížku trochu znám, je to takové čtení plné naděje, takže opravdu doporučuji. Najdete tady.

Šťastný Art

Šťastný Art je vyprávění ze psí perspektivy, které bude bavit mladší školní děti nebo i předškoláky, kterým předčítají rodiče. Více o téhle knížce se dozvíte tady.

Vlásky

Vyprávění o holčičce s opravdu hodně dlouhými vlásky, ve kterých se ukrývá všechno možné. Rozhodně zábavné čtení, najdete tady!

Obrázkové čtení – Karel IV.

Kdo znáte obrázkové čtení, asi mi dáte zapravdu, že je to skvělý způsob, jak dětem přiblížit historii. Jak se píše v samotném popisu knihy, život Karla IV. rozhodně nebyl nudný a tahle kniha ho dětem skvěle podá.

Tvoření pro děti

Klasická knížka s projekty pro kreativní tvoření pro děti a s dětmi. Líbí se mi na ní ale to, že na rozdíl od mnohých jiných má návody i na trochu složitější věci, rozhodně to není jen lepení a stříhání. Více se dozvíte tady.

Čarodějky z jezdecké školy – Sázka na vítěze

Tak tohle je opravdu něco. Tahle knížka totiž kombinuje dva velké sny mnoha holčiček i trochu větších holek – umět čarovat a KONĚ! Nám to může znít jako kýč, ale většina holek se od tohoto čtení neodtrhne! Ze stejné série můžete pořídit také knížku Čarodějky z jezdecké školy – Záhadný přízrak.

Lili – módní návrhářka: Můj velký sen

Krásné motivační čtení hlavně pro holčičky o tom, jak si jít za svým snem. Je o Lili, která chce být módní návrhářkou, ale doma se nesetkává příliš s pochopením a podporou. No a samozřejmě o tom, jak si jde za svým cílem. Více čtěte zde.

Máme doma veselo

Konečně něco pro maláče! Máme doma veselo je knížka říkanek s pěknými ilustracemi. Tuhle knížku najdete tady.

Proč je na světě tolik bohů

Další vzdělávací laskomina. Moc hezká knížka, ze které i děti pochopí, kde se na světě vzala různá náboženství a jak fungují. Podrobnější popis je tady.

Veselé schovávačky s kouzelnou baterkou

Tohle je interaktivní knížka pro kluky i holky, takový ideál, když chcete, aby se dítko chvíli zabavilo samo. Najdete zde.

Co se stalo na výletě

Máte rádi takové ty obrázkové knížky, kde je toho opravdu fůra a kdykoliv je s dětmi otevřete, najdete něco nového? Tak tohle je něco pro vás, navíc ilustrace jsou opravdu krásné. Pořídíte zde.

Klasické české dovednosti pro kluky a holky

Další tvoření, tentokrát zaměřené na české tradice a zvyky, jako je pletení pomlázek nebo zdobení velikonočních vajec. Více zde.

Hravá anatomie

Hravá anatomie je vážně úžasná knížka, která podle mě zaujme jak malé děti, tak školáky na prvním stupni ZŠ. V knize se kromě informací o lidském těle díváte na různé vrstvy těla podle toho, přes jaké “sklíčko” koukáte. Osobně doporučuji!

Líbí se vám to? Sdílejte!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *